Girona FC vs FC Barcelona
4dn.15godz.33min.
13.00 X3.50 22.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

7 magicznych wieczorów Davida Villi

David Villa to jeden z zawodników budzących największą sympatię wśród kibiców. Niestety odchodzi z FC Barcelony za żałośnie niską kwotę, jednak w pamięci culers pozostaną jego gole. Te najpiękniejsze i najważniejsze zdobył między innymi w wyranym 5-0 meczu z Realem Madryt, finale Ligi Mistrzów na Wembley, czy podczas remuntady z Milanem na Camp Nou.

Guaje odchodzi z FC Barcelony po rozegraniu 119 meczów, w których zdobył w sumie 48 goli. Asturyjski napastnik z numerem siódmym na plecach dał nam wiele radości, więc teraz zamieszczamy siedem najlepszych wieczorów, w których brał udział jako zawodnik Barçy.

1. Barça 5 – 0 Madryt (Liga). 29 listopada 2010

Zespół Josepa Guardioli podejmował wtedy u siebie Real Madryt prowadzony przez José Mourinho. Gran Derbi zakończyło się słynną manitą, a Villa zdobył drugiego i czwartego gola podczas tamtej niezwykłej nocy.

1

2. Barça 3-1 Manchester United (Liga Mistrzów). 28 maja 2011

Tego wieczora zdobył swojego najlepszego gola dla FC Barcelony. Genialnie podkręcił piłkę, której nie miał szans zatrzymać Edvin van der Sar. Ten gol rozstrzygnął finał Ligi Mistrzów.

2

3. Madryt 2 – 2 Barça (Supercopa). 14 sierpnia 2011

Kolejne arcydzieło w wykonaniu tego genialnego napastnika totalnie zaskoczyło Ikera Casillasa. Gola Guaje dał Barcelonie remis 1-1 po tym jak bramkę wczesniej zdobył Özil.

3

4. Barça 5-1 Real Sociedad (Liga). 19 sierpnia 2012

Asturyjczyk powrócił do gry po ponad ośmiu miesiącach przerwy spowodowanej złamaniem kości piszczelowej. Zdobył ostatniego gola, który był ukoronowaniem tego spotkania.

4

5. Sevilla 2-3 Barça (Liga). 29 września 2012

Barcelona do przerwy przegrywała 0-2 na Sánchez Pizjuán, jednak zdołała dokonać remuntady. Gola na wagę trzech punktów zdobył właśnie David Villa w doliczonym czasie gry.

5

6. Barça 3-1 Alavés (Copa). 28 listopada 2012

W tym meczu Guaje zdobył dwa gole, dzięki czemu osiągnął pułap trzystu bramek zdobytych w zawodowej karierze piłkarskiej.

6

7. Barça 4-0 Milan (Liga Mistrzów). 12 marca 2013

Wisienka na torcie i ostatnie ważne trafienie Asturyjczyka dla FC Barcelony. To on zdobył gola na 3-0, to on sprawił, że remuntada stała się faktem, to on pozwolił na wybuch radości podczas tej magicznej nocy na Camp Nou.