Girona FC vs FC Barcelona
4dn.11godz.21min.
12.90 X3.50 22.25 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Visca Catalunya: Katalonia 4 -1 Republika Zielonego Przylądka

Reprezentacja Katalonii pokonała 4-1 Republikę Zielonego Przylądka po bramkach Sergio Garcíi (dwie), Bojana oraz Oriola Riery. W towarzyskim spotkaniu zagrało aż ośmiu zawodników FC Barcelony.

W wyjściowym składzie reprezentacji Katalonii znalazło się pięciu zawodników FC Barcelony – Marc Bartra, Gerard Piqué, Jordi Alba, Sergio Busquets oarz Cesc Fàbregas. Na ławce zasiedli natomiast Cristian Tello, Sergi Roberto oraz Martín Montoya.

Pierwsza połowa

Pierwsza połowa rozpoczęła się źle dla reprezentacji Katalonii, ponieważ to Republika Zielonego Przylądka wyszła na prowadzenie, jako pierwsza. W 10. minucie spotkania Kiko Casilla musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Djaniny”ego.

Piłkarze z Katalonii jednak szybko się zrehabilitowali i między 17. a 19. minutą aż trzy razy pokonywali bramkarza gości. Najpierw do remisu doprowadził Sergio García, który po minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, a potem trzecią bramkę dołożył Bojan Krkić.

Druga połowa

Druga połowa rozpoczęła się od dziesięciu zmian. Zeszła piątka piłkarzy FC Barcelony, która grała od początku, a pojawiła się trójka z ławki rezerwowych: Cristian Tello zmienił Sergio Garcíę, Martín Montoya Marca Bartrę, a Sergi Robrto Víctora Sáncheza.

W 63. minucie w końcu padła bramka, przy której udział miał piłkarz FC Barcelony (pomijając wypożyczonego Bojana). Do siatki trafił Oriol Riera, któremu asystował Cristian Tello. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Katalonii (4-1).

Wszyscy zawodnicy FC Barcelony rozegrali po 45 minut. Ponadto, Cristian Tello zanotował asystę, a Bojan Krkić (przebywa na wypożyczeniu w Ajaxie Amsterdam) strzelił jedną z bramek i również zaliczył asystę. Piłkarze Taty Martino wrócą do treningów 2 stycznia.

Katalonia 4-1 Republika Zielonego Przylądka (po kliknięciu w strzelca – wideo z bramką)

10″ Djaniny 0-1

17″ Sergio García 1-1 (asysta Piti)

18″ Sergio García 2-1 (asysta Bojan)

19″ Bojan Krkić 3-1 (asysta Sergio García)

63″ Oriol Riera 4-1 (asysta Cristian Tello)

Katalonia: Casilla (45″ Codina) – Valiente (67″ Oriol Rosell), Bartra (45″ Montoya), Piqué (45″ Capdevila), Alba (45″ Víctor Álvarez) – Sergio Busquets (45″ David López), Víctor Sánchez (45″ Sergi Roberto), Cesc (45″ Aleix Vidal) – Bojan (45″ Xumetra), Piti (45″ Oriol Riera), Sergio García (45″ Tello)

Republika Zielonego Przylądka: Fock (45″ Vózinha) – Pek”s, Varela, Kay, Táx – Toni, Soares (76″ Mailó da Cruz), Platiny (57″ Brito), Calú – Djaniny, Garry (69″ Duba)

04/05/2024 18:30