26.05.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Sevilla vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.0godz.15min.
14.00 X4.00 21.80 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jaki wpływ ma nowelizacja ustawy hazardowych na rzeczywistość polskich graczy?

Jaki wpływ ma nowelizacja ustawy hazardowych na rzeczywistość polskich graczy?

Wprowadzenie nowej ustawy hazardowej doprowadziło do wielu istotnych zmian na rynku internetowych bukmacherów w Polsce. Urządzanie nielegalnych zakładów wiąże się z surową karą, podobnie jak nieopłacanie podatków oraz brak licencji na prowadzenie tego typu działalności.

Kiedy bukmacher jest legalny?

Jeżeli właściciel internetowej firmy bukmacherskiej posiada odpowiednią licencję i płaci podatki, jego działalność prowadzona jest w pełni legalnie. Korzystanie z usług takiego bukmachera jest w pełni zgodne z polskim prawem i całkowicie bezpieczne. Aktualnie na liście legalnych bukmacherów znajduje się zaledwie kilka firm, jednak grupa ta cały czas się poszerza. Wprowadzenie ustawy hazardowej miało na celu ograniczenie liczby nieuczciwych przedsiębiorców, którzy unikali rozliczeń ze Skarbem Państwa. Bardzo wielu graczy obstawiających zakłady u takich bukmacherów nie zdawało sobie nawet sprawy, że tego typu działalność może być niezgodna z prawem.

Specyfika ustawy hazardowej

Ustawa hazardowa jest stosunkowo świeża, a mimo to zdążyła już wprowadzić wiele istotnych zmian na rynku. Uległ on systematyzacji, w wyniku czego wykluczona została szara strefa. Dawniej skuteczne egzekucja prawa była praktycznie niemożliwe, ze względu na konieczność stosowania się do zasada obowiązujących w Unii Europejskiej. Polscy typerzy korzystający z usług licencjonowanych firm nie muszą obecnie martwić się żadnymi problemami prawnymi wynikającymi z korzystania z usług bukmacherskich. Obstawianie w internecie pozostaje legalnym zajęciem, jednak można to robić wyłącznie w zakładach wyszczególnionych przez Ministra Finansów. Zgodnie z jego postanowieniem, wszystkie nielegalne strony bukmacherskie muszą być na bieżąco blokowane.

Jakie wymogi muszą spełnić legalni bukmacherzy?

Aby obstawianie w internetowym zakładzie bukmacherskim było legalne, jego operator powinien spełnić określone warunki. Przede wszystkim należy posiadać zarejestrowaną działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas gdy większość nielegalnych bukmacherów internetowych posiada domenę z końcówką „.com”, konieczne jest dysponowanie stroną z zakończeniem „.pl”. Obowiązkiem operatora jest ponadto odprowadzanie podatku od każdego obstawionego u niego zakładu. Legalny bukmacher musi opłacić 12% podatku dochodowego oraz 10% podatku dodatkowego od całości wygranych powyżej 2280 zł. Niezbędna jest również weryfikacja kont zakładanych przez klientów. Dotyczy to zarówno wieku potencjalnego gracza, jak i jego dochodów, których stan sprawdzany jest przez Urząd Skarbowy. Bukmacher ma ponadto obowiązek zamieszczenia na stronie ostrzeżeń przed uzależnieniem od hazardu.

Legalni bukmacherzy a ustawa hazardowa

Nowelizacja ustawy w dużym stopniu chroni polskich graczy. Ogranicza zgubną aktywność osób uzależnionych od hazardu, a także zmniejsza udział nieletnich. Zachęta do legalnego obstawiania może się też przyczynić do zasilenia budżetu państwa. Za korzystanie w Polsce ze stron nielegalnych bukmacherów grozi w większości przypadków jedynie kara pieniężna, jednak jej wysokość bardzo skutecznie zniechęca wiele osób do podejmowania ryzyka. Nierzadko jest ona nawet równa kwocie wygranej, niepomniejszonej o kwoty stawek wpłaconych przy zakładzie. Korzystanie z usług oferowanych przez legalnych bukmacherów nie naraża gracza na tego rodzaju straty, a także zapewnia mu większe bezpieczeństwo.

Jak znaleźć legalnego bukmachera?

Bukmacherzy prowadzący legalną działalność oraz opłacający podatki posiadają zgodę Ministra Finansów i bardzo chętnie informują o tym fakcie na swoich stronach internetowych. W przypadku operatorów naziemnych problem ze znalezieniem legalnego bukmachera nie istnieje, ponieważ wszystkie funkcjonujące w ten sposób punkty działają zgodnie z prawem. Kompletną listę legalnych bukmacherów internetowych publikuje serwis https://bukmacher-legalny.pl/legalni-bukmacherzy/ ( legalni bukmacherzy ), włącznie z bieżąco aktualizowanym rankingiem propozycji legalnych bukmacherów. Na stronie znaleźć można wiele aktualnych informacji dotyczących najpopularniejszych zakładów, najnowsze wyniki oraz cenne wskazówki pozwalające mieć pewność, który bukmacher jest legalny.

Udział w zakładach bukmacherskich bez zezwolenia Ministerstwa Finansów jest zakazany, hazard może uzależniać i wiąże się z ryzykiem finansowym, a konto u bukmachera można otworzyć od 18-go roku życia.

Kursy na mecze FC Barcelony

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2018/04/jaki-wplyw-ma-nowelizacja-ustawy-hazardowych-na-rzeczywistosc-polskich-graczy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.