Girona FC vs FC Barcelona
4dn.11godz.25min.
12.90 X3.50 22.25 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Gerard Piqué dla Barça TV

Obrońca FC Barcelony zauważył, że teraz jego drużyna może jedynie przegrać La Liga na własne życzenie, ponieważ przewaga nad Atlético Madryt (9 punktów) i Realem Madryt (13) jest bardzo duża. Piqué mówił również, że czuje się świetnie fizycznie i, że wierzy, że wraca do pełnej formy.

Po zwycięstwie FC Barcelony nad Atlético Madryt w niedzielę, Gerard Piqué pojawił się w programie El Marcador w Barça TV. Defensor oświadczył, żetylko my sami możemy przegrać La Liga” i „możemy pozwolić sobie na luksus utraty punktów, ale nie możemy pozwolić sobie wpaść w złą passę formy”. Piqué dodał, że finalny triumf w Liga jest jeszcze daleko.

Kataloński obrońca, który rozegrał 200-tny oficjalny mecz w FC Barcelonie, stwierdził również, że „Mamy świetny sezon i wyniki dowodzą temu”. Dodał również, że „Nasza forma poprawia się w każdym meczu” oraz „Jestem bardzo zadowolony, że gram w tym zespole. To wspaniałe patrzyć na grę mojej drużyny”.

Adriano zmienił mecz

Dla Piqué, mecz z Atlético zmienił się, gdy Adriano strzelił wyrównującą bramkę dla FC Barcelony. „Bramka dała nam wiele, bo [Atlético Madryt] grali na bardzo wysokim poziomie i w mgnieniu oka było już 2-1″, powiedział obrońca Barçy.

Zauważył również, że obrona przed piłkarzem takim jak Falcao nie jest łatwą sprawą: „Gra w przestrzeni bardzo dobrze. On może strzelić wiele bramek. Jest potężny i ma świetny sezon. Kiedy obrona gra przed nim musicie zdać sobie sprawę, że może on nam uciec, ale ja myślę, że udało się nam zamknąć go w drugiej połowie”.

Poprawa na codzień

Pomimo podnoszenia kontuzji na początku sezonu, Piqué rozgrywa wiele minut na boisku w pierwszym zespole. Czuję się świetnie fizycznie. Jestem w formie po mojej kontuzji i dzisiaj udało mi się pokazać moją jakość. Znowu czuję się świetnie„, powiedział Gerard.

Poza tym, on podziękował Pepowi Guardioli za zaufanie, jakie były trener zaszczepił w nim, kiedy wrócił do Barçy w 2008 roku: „Kiedy przyjechałem, Pep dał mi wiele minut na boisku. Ostatni rok nie był moim najlepszym, ale ja poprawiam się w miarę upływu czasu i zdobywania doświadczenia„.

Na samym końcu, Gerard Piqué mówił o różnych opiniach pochodzących z Madrytu na temat urazu doznanego przez Messiego w spotkaniu z Benficą Lizbona:Czuję się tak, jakby ludzie, tacy jak Mourinho, wątpili w to jak profesjonalny potrafi być Leo”.

Źródło: FCBarcelona.cat

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/12/pique-dla-barca-tv/