21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.29min.
11.73 X3.80 24.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça stara się o transfer jeszcze dwóch zawodników

Barça stara się o transfer jeszcze dwóch zawodników

Takimi opcjami są Capoue Étienne (Toulouse), Juan Mata (Valencia) oraz Mesut Özil (Werder Brema). Oznacza to dokonanie dwóch wzmocnień za te same pieniądze, które można przeznaczyć na Fabregasa. Klub zna sytuacje wymienionej trójki graczy i, jeśli negocjacje o transfer Cesca zakończą się niepowodzeniem, może rozpocząć starania o pozyskanie Mesuta Özila. W związku z tym, że kontrakt Niemca z jego obecnym klubem wygasa w przyszłym roku, byłby to bardzo opłacalny transfer.Z wymienionej trójki zawodników to Özil właśnie ma profil piłkarski najbardziej zbliżony do Fabregasa. Ten 21-letni zawodnik już na Mundialu w RPA udowodnił, że jest bardzo kreatywnym pomocnikiem.

Jeśli chodzi o Etienne Capoue, jego profil piłkarski najbardziej odpowiada defensywnemu pomocnikowi. Takiemu, który nadawałby się na zastępce Yaya Touré. Sam zawodnik przyznał, że „nie można odmówić klubowi takiemu jak FC Barcelona”. Tak jak w przypadku Touré, solidna budowa Capoue pozwala mu na wykonywanie tych samych zadań w pomocy co Iworyjczyk. Jego mocną stroną jest także gra bez piłki, istotna umiejętność w stylu gry FC Barcelony. Capoue dobrze radzi sobie także w grze kombinacyjnej.

Mata jest także piłkarze, z którym klub utrzymuje ostatnio kontakt i którego profil piłkarski podoba się Guardioli. Jednak odejście z Valencii Davida Villi do Barcelony (40 mln euro) i Davida Silvy do Manchesteru City (30 mln) ustabilizowało częściowo sytuację finansową tego klubu, więc zarząd Valencii nie musi spieszyć się z decyzją o sprzedaży Maty. Pep uważa, że Mata szybko wpasowałby się w styl gry Barçy i mógłby wykonywać więcej zadań niż w Valencii.

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2010/07/barca-stara-si-o-transfer-jeszcze-dwoch-zawodnikow/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.