31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.2godz.23min.
11.11 X11.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Abidal: „Odpowiada mi gra na środku obrony”

Abidal: „Odpowiada mi gra na środku obrony”

Abidal dobrze spisywał się grając na środku obrony w Chinach. Wygląda na to, że Francuz mógłby być dobrą opcją do uzupełnienia ewentualnej luki w środku obrony nie tylko w sobotę, ale także przez cały sezon.

Guardiola ma do dyspozycji tylko trzech środkowych obrońców, ale Abidal ma już doświadczenie w grze na tej pozycji, gra tam bowiem w reprezentacji Francji: „Lubię grać na tej pozycji, występuję na środku obrony w reprezentacji Francji, która gra przecież inną taktyką niż FC Barcelona”. Abidal wyjaśnił, że po występie w Chinach Guardiola powiedział mu co ma jeszcze poprawić, ale ogólne wrażenie było pozytywne.

Zdeterminowany aby wygrać w sobotę

W odniesieniu do sobotniego meczu, Abidal powiedział: „Ciężko jest przygotować się na mecz taki jak ten w sobotę. Będzie brakowało wielu graczy, a część z nich uda się jeszcze na zgrupowania reprezentacji po powrocie z Chin. Ale ci z nas, którzy pozostali muszą dać z siebie wszystko w sobotę. Jesteśmy zespołem i musimy zrobić wszystko co tylko możemy aby pomóc drużynie. Wiemy, że ci, których nie będzie na stadionie, będą nas wspierać myślami, każdy wie jak ważne jest to spotkanie”.

Pochwały dla młodych graczy

Podczas wyprawy do Azji zagrało wielu graczy rezerw, o których Abidal wypowiedział się: „Uważam, że są to utalentowani młodzi zawodnicy. Pokazali, że mogą szybko dostosować się do taktyki Mistera i do stylu gry Barçy. Chciałbym zobaczyć ich w pierwszym zespole, ale to nie zależy ode mnie. Muszą tylko wciąż ciężko pracować tak jak do tej pory, wtedy zobaczymy co zdecyduje Pep”.

Źródło: www.fcbarcelona.com

mainXX:/2010/08/abidal-qodpowiada-mi-gra-na-rodku-obronyq/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.