04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.13godz.44min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dos Santos i Fontàs w pierwszym zespole?

Dos Santos i Fontàs w pierwszym zespole?

Młodzi wychowankowie z każdym dniem są bliżej gry w pierwszym zespole. Brak nowych zawodników i sprzedaż kilku dotychczasowych barcelonistów otwierają drzwi do Camp Nou kilku młodym zawodnikom, którzy są związani z klubem od lat.

Andreu Fontas i Jonathan dos Santos znajdą się w takiej samej sytuacji co Xavi, Iniesta, Bojan Busquets czy Pedro.

Obrońca z Banyloes dołączy do zespołu z powodu odejścia dwóch innych obrońców – Marqueza i Czyhryńskiego. Brak obu tych graczy oraz brak nowych zawodników na tę pozycję dały zawodnikowi szansę gry w pierwszym zespole Dumy Katalonii. Pep Guardiola jest świadomy postępów, jakie poczynił zawodnik na przestrzeni ostatnich dwóch lat podczas gry w Barçy Atletic. Tak samo było za czasów jego gry w Juvenil A, kiedy był kapitanem drużyny.

W przeszłości Fontas często grał na pozycji pivota. W swoim debiucie w FC Barcelonie w meczu ze Sportingiem Gijon zagrał jednak na środku obrony zastępując Gerarda Pique, co pokazuje jak wszechstronnym zawodnikiem jest młody Katalończyk.

Decyzja o włączeniu do pierwszego zespołu graczy z Barçy B dotyczy także Jonathana dos Santosa. Niemożliwość zakontraktowania Fabregasa cieszy młodego Meksykanina, który teraz będzie do dyspozycji Pepa Guardioli kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Dos Santos zadebiutował w pierwszym zespole w zeszłym sezonie podczas meczu z Cultural Leonesa. Bardzo dobrze rozumie styl gry Barcelony i jest „Blaugrana” od dziecka. Guardiola wierzy, że zamiast kupować znanych graczy „średniego” poziomu może postawić na wychowanków, którzy jednak jeszcze nie mają doświadczenia w profesjonalnej piłce.

Źródło: www.sport.es

mainXX:/2010/08/dos-santos-i-fontas-w-pierwszym-zespole/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.