31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
16dn.9godz.33min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

18 lipca powrót do treningów

Obrazek

Jak informuje oficjalna strona internetowa FC Barcelony, zawodnicy kontynuują zasłużone wakacje. Zwycięstwo w Lidze Mistrzów oznacza, że przyszły sezon będzie jeszcze bardziej pracowity, bo do wygrania będą kolejne dwa trofea – Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwa Świata.

To był intensywny sezon, ale z poczuciem dobrze wypełnionego obowiązku zawodnicy mogą nareszcie udać się na odpoczynek. Jednak nie wszycy – część z nich weźmie udział w Copa America, część w turnieju Mistrzostw Europy U-21, a jeszcze inny w meczach reprezentacji narodowych. Jednak znaczna większość zespołu będzie miała czas na odpoczynek, a do zajęć piłkarze powrócą dopiero 18 lipca, natomiast obecność w presezonie reszty zawodników będzie zależała od tego jak powiedzie się ich reprezentacjom w turniejach. Wtedy rozpocznie się nowy sezon, 2011/12. A przed nami kolejna walka o sześć trofeów: dwa Superpuchary, Klubowe Mistrzostwa Świata, La Liga, Copa del Rey i Liga Mistrzów.

Monaco i Japonia

Kochają futbol. I są najlepsi. Cały świat ich podziwia i chce zobaczyć z bliska. Do Francji, kraju, w którym uwielbia się Barçę po miłym geście Puyola w stosunku do Abidala, Barcelona zawita na końcu sierpnia, a dokładniej zawodnicy udadzą się do Monako. Odbędzie się tam mecz z FC Porto André Villas-Boasa, które wygrało Ligę Portugalską, Puchar Portugalii i Ligę Europejską, a teraz gra o Superpuchar Portugalii. Tak, 26 sierpnia 2011 roku obie drużyny zmierzą się w Superpucharze Europy.

Także w Japonii było wiele radości po tym jak Barça zdobyła czwarty Puchar Europy. Kibice już teraz cieszą się na myśl, że Messi, Xavi i spółka udadzą się do Japonii w ramach Klubowych Mistrzostw Świata w grudniu.

Pracowity sierpień

Po zwycięstwie w Lidze Mistrzów drużyna będzie miała do wygrania jeszcze więcej trofeów. Pracowitym miesiącem będzie zwłaszcza sierpień z powodu rozgrywek EURO 2012, tak więc pierwsza kolejka La Liga odbędzie się już 20-21 sierpnia. Ale jeszcze przedtem rozegrane zostaną – kto by się spodziewał! – Gran Derbi. Barcelona i Madryt zagrają o Superpuchar Hiszpanii między 14 a 17 sierpnia. Zapowiada się na naprawdę dużo pracy dla Barçy i krótka ławka rezerwowych może tutaj nie wystarczyć, więc można już snuć rozmyślania kogo do Barçy sprowadzi Pep Guardiola. A może szansę dostanie więcej canteranos?

Źródło: TotalBarça.com

mainXX:/2011/05/18-lipca-powrot-do-treningow/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.