21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.12min.
11.73 X3.80 24.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça Guardioli jak Dream Team Cruyffa!

Obrazek

FC Barcelona w środowy wieczór mistrzostwo Hiszpanii zdobyła po raz 21, trzeci z rzędu i trzeci z Guardiolą w roli trenera. Jak mówi Mister – to triumf stylu, filozofii, ciężkiej pracy i wytrwałości.

Kiedy świat obiegła informacja, że były piłkarz FC Barcelony, jej wychowanek, a także trener drugiego zespołu Pep Guardiola obejmie od sezonu 2008/2009 pierwszą drużynę chyba nikt się nie spodziewał, że na przestrzeni trzech lat jego drużyna będzie porównywana do wielkiego Dream Teamu stworzonego przez Johana Cruyffa. Drużyna prowadzona wówczas przez Holendra zdobyła cztery mistrzostwa Hiszpanii z rzędu, ale także zachwyciła wszystkich stylem gry, odcisnęła swoje piętno na futbolu jaki od lat grany jest na Camp Nou.

Teraz po 20 latach to co kiedyś robił wielki Dream Team Cruyffa dzisiaj kontynuuje Barcelona Guardioli. Już na świecie pojawiają się opinie, że gra ona nawet lepiej od najlepszego zespołu wszech czasów Dumy Katalonii. Zespół prowadzony przez byłego rozgrywającego Azulgrany zdobył trzy mistrzostwa z rzędu, a w ostatnich trzech latach, aż dziewięć tytułów.

Tylko Johan Cruyff dotychczas wygrał La Ligę z Barceloną trzy razy, ostatecznie triumfował czterokrotnie. Teraz na najlepszej drodze do wyrównania tego osiągnięcia, a może nawet i ewentualnego pobicia tego wyniku jest Pep Guardiola. Wielki uczeń Holendra. W jednym 40-letni szkoleniowiec jest lepszy od Cruyffa – mianowicie Johan swoje pierwsze mistrzostwo Hiszpanii zdobył w trzecim sezonie pracy na Camp Nou, a Guardiola w debiutanckim.

Od czasu Guardioli piłkarza do trenera FC Barcelonę prowadzili kolejno: Robson, Van Gaal, Serra Ferrer, Rexach, Antic i Rijkaard, ale żaden z nich nawet nie zbliżył się do wcześniejszy osiągnięć Cruyffa, czy obecnych Guardioli. Blisko tego była rodak Johana, Frank Rijkaard, ale po wygraniu dwa razy ligi i raz Ligi Mistrzów w jego drużynie zaczęło dochodzić do spięć i kłótni, co nie pozwoliło na dalsze sukcesy jego zespołu. Jednak po przyjściu Guardioli i ulepszeniu stylu gry Rijkaarda Blaugrana zaczęła ponownie zwyciężać, zdobywać gole i cieszyć oczy kibiców.

Źródło:FCbarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/05/barca-guardioli-jak-dream-team-cruyffa/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.