21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.16godz.19min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DumaKatalonii.pl – nasza historia

Obrazek

Serwis DumaKatalonii.pl był z początku stroną traktowaną jako zwykłe hobby. Jego pierwotna wersja znajdowała się pod adresem FCB.vgh.pl i istnieje jeszcze do dziś. A wszystko zaczęło się 20 lipca 2010 roku, wtedy to światło dzienne ujrzał pierwszy news, a FC Barcelona była w trakcie przygotowań do nowego sezonu.


Jednak pod wspomnianym adresem strona długo nie gościła. Żmudne i czasochłonne dodawanie wiadomości, aktualizowanie tabeli i innych części strony oraz brak dostępu do FTP spowodowały chęć spróbowania czegoś innego. I tak 8 września pojawiła się ostatnia wiadomość na FCB.vgh.pl, a strona zaczęła odtąd funkcjonować pod adresem DumaKatalonii.cba.pl.

Od początku stronę prowadził jedynie Kurys, a że chciał znaleźć grono czytelników – zaczął reklamować serwis na innych stronach. Prowadzenie serwisu w pojedynkę było trudne, ale z czasem zgłaszali się chętni do zasilenia składu redakcji. Niestety, w większości były to osoby o słomianym zapalem, także nie zagościły tutaj na długo. Jednak po kilku miesiącach statystyki odwiedzin wciąż rosły, co dobrze rokowało na przyszłość.

W lutym 2011 roku zaszły kolejne zmiany w wyglądzie strony i od jej wnętrza. Zmieniliśmy też adres na obecny – DumaKatalonii.pl. Jedną z aktywniej działających osób w tym okresie istnienia serwisu był Graf3r, który zajmował się szukaniem chętnych do pisania newsów. A znalazł nawet nie tyle newsmana, co informatyka, jakiego nam było trzeba.

Pewnego razu założyliśmy pokój w grze Haxball i graliśmy jako drużyna DumaKatalonii.pl. W pewnym momencie dołączył do nas gracz o nicku Xavi. Podzielił się z nami spostrzeżeniami dotyczącymi serwisu i 25 lutego dołączył do naszej skromnej ekipy. Jak się okazało, było to porównywalne do tego gdy Xavi Hernandéz zdecydował się nie odchodzić z FC Barcelony gdy dostał ofertę z AC Milanu jeszcze jako młody gracz.

Xavi (a właściwie Rafał Dziwiński, nie ten z „6” na plecach, a ten od Haxballa 😉 ) na spółkę z Kurysem zaczęli myśleć nad kolejnymi zmianami na stronie. Prace te nie zawsze szły jak z płatka, ale po wielu przerwach w łączności z siecią i godzinach spędzonych nad projektem, w końcu światło dzienne ujrzała nowa odsłona DumaKatalonii.pl. A stało się to o godzinie 21:35, 7 maja 2011 roku, kilka dni po tym jak FC Barcelona wywalczyła awans do finału Ligi Mistrzów na Wembley.

Obecnie w skład naszej ekipy wchodzą Kurys (właściel serwisu), Xavi (główny administrator), Graf3r („scout”), a także Azloe i Zarzy1990 (redaktorzy).  Ważną rolę w naszym zespole pełni też Gosia Kotala, która tłumaczy dla Was kolejne odcinki Crackovii zamieszczane na naszym kanale na Youtube. Mamy nadzieję na ciągłe poprawianie naszych niedoskonałości, ale statystyki ponad 35 tysięcy odwiedzin w ciągu niewiele ponad dziewięciu miesięcy mówią same za siebie. W przyszłości planujemy także kolejne zmiany i udoskonalenia aby stać się jednym z najlepszych polskich serwisów o FC Barcelonie, Dumie Katalonii.

 

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/05/dumakataloniipl-nasza-historia/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.