16.04.2024, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Barcelona vs PSG
Do meczu pozostało:
1dn.10godz.13min.
12.20 X3.80 22.90 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Guardiola: Musimy pokazać światu nasz futbol

Obrazek

Trener FC Barcelony zaapelował do swoich zawodników o to żeby pokazali swoją grę w finale. Powiedział też, że zdecydował już kto wystąpi w wyjściowym składzie w dzisiejszym meczu.

„W finale nie ma czasu na radość, trzeba walczyć i dużo cierpieć i przede wszystkim wygrać piłką nożną. Bardziej niż kiedykolwiek musimy pokazać światu nasz futbol”, powiedział Pep Guardiola na przedmeczowej konferencji prasowej. „Piłka powinna być ciągle w ruchu, tak samo jak zawodnicy. Byłbym szczęśliwy widząc naszych piłkarzy grających tak jak zawsze”, dodał.

„Jesteśmy gotowi”

Guardiola jest zadowolony z postawy swoich zawodników po przybyciu do stolicy Anglii: „Wywarli na mnie dobre wrażenie, jestem z nich dumny. Przez to jak zachowywali się w tym tygodniu czuję odpowiedzialność i obowiązek w stosunku do nich. W tym czasie byliśmy skupieni tylko na Manchesterze i nad naszą kondycją fizyczną i mentalną. Myśleliśmy tylko o finale, bardzo rozważnie, i teraz jesteśmy gotowi zagrać najlepiej jak potrafimy”.

Mecz dekady

Szkoleniowiec Manchesteru United powiedział, że będzie to finał dekady. „Jestem dumny z tego co powiedział, ale obaj musimy to jeszcze udowodnić. Będziemy chcieli zagrać najlepszy możliwy futbol i uważam, że będzie to wspaniały finał”, powiedział Guardiola. „Kiedy zespół wygrywa trzy z czterech finałów albo trzy z sześciu, to dlatego, że wykonuje dobrze swoją pracę, może nawet trochę lepiej. Oba zespoły mają za sobą świetną dekadę, a obojętnie który zespół przegra, poczuje ból. Jednak to wszystko co osiągnęliśmy przez ostatnie lata pozostanie”.

Zagrać lepiej niż w Rzymie

Pep Guardiola powiedział, że wybrał już wyjściową jedenastkę na mecz z Manchesterem United oraz wychwalał dzisiejszego przeciwnika: „To jeden z najbardziej kompletnych zespołów, jakie widziałem, przykład dla całego świata. Mają ogromną liczbę możliwości w zagraniach, próbowaliśmy poznać ich jak najwięcej, ich słabe i mocne punkty i będziemy próbowali ich pkonać”. Trener Barcelony czuje taki szacunek do dzisiejszego rywala, że powiedział nawet: „Jeśli zagramy tak jak w finale w Rzymie, nie zwyciężymy. Oglądając tamten mecz uświadomiłem sobie, że zagraliśmy gorzej w wielu aspektach niż przypuszczałem. Musimy zmienić kilka rzeczy, być bardziej szybkimi i grać intensywniej”.

Wspaniały sezon

Niezależnie od wyniku meczu na Wembley, Guardiola wierzy, że „dla mnie był to wspaniały sezon. Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc być tutaj”. O tym co powiedział Pep rok temu po przegraniu półfinału, odpowiedział: „Odpłaciliśmy kibicom już i tak bardziej niż dobrze. To może trochę zuchwałe, ale wierzę, że w tym sezonie doświadczyli już naprawdę wiele radości”. Guardiola cieszy się też, że kibice mogą już wylecieć do Londynu, bo „finał bez twoich ludzi to żaden finał”.

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - PSG

Liga Mistrzów

16/04/2024 / 21:00

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/05/guardiola-musimy-pokaza-wiatu-nasz-futbol/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.