Guardiola: Osiągnęliśmy to razem!

Obrazek

Po zdobyciu czwartego Pucharu Europy Pep Guardiola wyraził satysfakcję z pokonania tak wielkiego zespołu jakim jest Manchester United. Podziękował też zawodnikom za pracę jaką wykonali aby zdobyć upragniony puchar.

Odnosząc się do stylu gry swoich piłkarzy, Pep powiedział: „Zawsze cieszysz się ze zwycięstwa, ale to w jaki sposób oni wygrali….”. „Teraz mamy cztery, to dobra liczba!”, dodał. Przypomnijmy, że Pep Guardiola grał w FC Barcelonie właśnie z numerem „4” na koszulce.

Podziękowanie dla piłkarzy

„To przywilej mieć w składzie takich piłkarzy i być trenerem tego Klubu. Raz jeszcze chcę wyrazić wdzięczność i podziw dla tych zawodników i dla każdego kto przyczynił się do tego co osiągnęliśmy kolejny raz. Osiągnęliśmy to wszyscy razem!”, powiedział Guardiola.

„Jesteśmy dumni z pokonania drużyny o takich umiejętnościach”

Po tym jak dziennikarz zacytował Sir Alexa Fergusona mówiącego, że nigdy nie spotkał się z tak dobrym zespołem, Guardiola również nie szczędził ciepłych słów w stronę drużyny United: „Jesteśmy dumni z pokonania drużyny o takich umiejętnościach. Jestem wdzięczny za jego słowa. To naprawdę zaszczyt, że ktoś o takich wartościach powiedział to o naszej drużynie – chciałbym mu publicznie za to podziękować”.

Messi najlepszym piłkarzem meczu

Piłkarzem meczu został wybrany Leo Messi, co Pep Guardiola skomentował: „To chyba najlepszy piłkarz jakiego widziałem. Messi jest unikalny – niepowtarzalny”. Guardiola podziękował też UEFA za organizację finału: „boisko było świetne, a to oznaczało, że obie drużyny mogły zagrać prawdziwy futbol”.

„Mam nadzieję, że ta drużyna zostanie zapamiętana w przyszłości”

Zapytany o to czy był to najbardziej kompletny sezon, Guardiola odpowiedział: „każdy taki był. Co roku pojawiają się problemy, z którymi trzeba sobie radzić. W jaki sposób? Myśląc i skupiając się na tym jak gramy i próbach udoskonalania tego. Mam nadzieję, że ta drużyna zostanie zapamiętana w przyszłości”.

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB