16.04.2024, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Barcelona vs PSG
Do meczu pozostało:
1dn.17godz.35min.
12.20 X3.80 22.90 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kolejny sukces Guardioli

Obrazek

Wczorajszego wieczora Pep Guardiola dodał trzeci Puchar Europy do długiej listy osiągnięć osobistych. Jeden puchar zdobył jako piłkarz, dwa jako trener FC Barcelony.

Pep Guardiola odegrał znaczące role we wszystkich trzech finałach, w których Barcelona sięgnęła po Puchar Europy. Był częścią Dream Teamu Johana Cruyffa kiedy wygrał z nim Puchar Europy na Wembley w 1992 roku, a jako trener zwyciężył w Lidze Mistrzów dwa lata temu w Rzymie i wczoraj, ponownie na Wembley.

Pierwszy na Wembley

21-letni Guardiola był ważną postacią Barcelony Johana Cruyffa i pełnił istotną rolę w linii pomocy ówczesnej Dumy Katalonii. Tamtego wieczora, 20 maja 1992 roku, Pep Guardiola zaczął swoją przygodę ze zwycięstwami w Lidze Mistrzów.

Chwała w Rzymie

Debiutancki sezon Pepa Guardioli jako szkoleniowca Barcelony jest z pewnością niezapomniany. Barça zdobyła wtedy historyczny tryplet wygrywając wszystko co było tylko możliwe. Najpierw Puchar Hiszpanii, następnie Ligę Mistrzów, a na koniec przypieczętowała zwycięstwo w La Liga. Pomimo braku kilku podstawowych obrońców w finale, Guardiola wiedział jak zmotywować swoich zawodników – tuż przed meczem pokazał im specjalny film przygotowany na tę okazję. Piłkarze odpowiedzieli fantastycznie pokonując Manchester 2-0.

Znów Wembley, znów Manchester, znów Messi

Czwarty Puchar Europy FC Barcelony i trzeci Pepa Guardioli nie mógł zostać zdobyty w lepszym miejscu jak symboliczny stadion Wembley. Wczoraj FC Barcelona powróciła tam gdzie zaczęła się piękna przygoda z Ligą Mistrzów, dodatkowo pokonując ponownie Manchester United. Warto wspomnieć, że w ostatnich dwóch finałach Barcelona zagrała właśnie z United, a w każdym z tych meczów gola zdobył Leo Messi.

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - PSG

Liga Mistrzów

16/04/2024 / 21:00

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/05/kolejny-sukces-guardioli/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.