4dn.0godz.11min.

Mistrzowskie zakończenie sezonu, Malaga – Barça 1:3

Obrazek

FC Barcelona sezon ligowy zakończyła zwycięstwem nad Malagą. Jednak zespół ze środka tabeli La Liga stawiał dzielnie opór i próbował walczyć jak równy z równym. Cieszy dobra dyspozycja zawodników rezerwowych, którzy zdobywali dziś gole, a kolejno byli to Bojan, Afellay i Bartra. Honorowe trafienie dla Malagi zaliczył dziś Fernandez.

Pierwszy groźny strzał na bramkę gospodarzy oddał dziś Thiago, jednak strzał był niecelny. Malaga narzuca trudne warunki i zawodnicy Pepa Guardioli mają coraz trudniejsze zadanie z rozgrywaniem piłki i konstruowaniem akcji ofensywnych. W 17. minucie strzał oddał Afellay, jednak także niecelnie. Pięć minut później po faulu na Jeffrenie sędzia dyktuje rzut wolny i sam poszkodowany wykonuje stały fragment gry. Jeffren niemal zdobył gola, jednak bramkarz z trudem wybił piłkę poza boisko. W 31. minucie Fernandez wyprowadza Malagę na prowadzenie. Po ładnej akcji całego zespołu znalazł się sam na sam z Pinto i nie zmarnował tej okazji. Chwilę później Malaga mogła powiększyć prowadzenie po zamieszaniu w polu karnym Barçy, ale obyło się bez gola. Tuż przed przerwą Bojan został sfaulowany w polu karnym przez Eliseu. Młody Katalończyk stanął oko w oko z Caballero i dał FC Barcelonie wyrównanie!

Po przerwie Barça atakowała. W 52. minucie w kontrataku piłkę dostał Bojan, ale zamiast podawać zdecydował się na strzał – niecelny. W 59. minucie spotkania Maresca dostał piłkę ze skrzydła na głowę, jednak nie trafił nawet w bramkę. Możemy obserwować coraz więcej akcji ofensywnych ze strony zawodników FC Barcelony. W 65. minucie Afellay znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak znajdując się kilkanaście metrów od bramki trafia prosto w Caballero. Jednak kilka minut później Holender wyprowadza Barçę na prowadzenie, posyłając piłkę po ziemi prosto do bramki zawodników Malagi. W 84.minucie Bojan otoczony przez obrońców oddał groźny strzał, który z trudem wybronił bramkarz. Z rzutu rożnego padło dośrodkowanie prosto na głowę Bartry, który pokonał Caballero – Malaga – Barcelona 1-3!

Dziś FC Barcelona rozegrała ostatni mecz w La Liga i zakończyła go jak na mistrza przystało, zwycięstwem. A cieszy ono tym bardziej, że grali głównie zawodnicy rezerwowi, którzy na codzień nie otrzymują wielu szans na grę. Dwie z trzech bramek zdobyli wychowankowie, przy czym Bartra zdobył gola wypracowanego po rzucie wolnym, a Bojan po podyktowaniu „jedenastki”. Teraz zawodnicy FC Barcelony mogą ze spokojem przygotowywać się do finału Ligi Mistrzów z Manchesterem United.

Malaga – Barcelona 1-3

1-0 Fernandez 31″
1-1 Bojan (karny) 44″
1-2 Afellay 76″
1-3 Bartra 85″