31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
16dn.15godz.1min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pierwszy kontakt z murawą Wembley

Obrazek

Wczoraj zawodnicy FC Barcelony mogli odbyć trening na Wembley przed finałem Ligi Mistrzów z Manchesterm United. W zajęciach wzięli udział wszyscy zawodnicy.

Dziewiętnaście lat po pierwszym triumfie w Lidze Mistrzów, zawodnicy FC Barcelony dziś będą chcieli zdobyć puchar po raz czwarty, ponownie na stadionie Wembley. Od 20 maja 1992 roku, stadion został całkowicie przebudowany i zmodernizowany. Niecałe dwie dekady temu przeciwnikiem Barçy była Sampdoria, dziś – Manchester.

Mozaika „We love”

Kiedy zawodnicy wyszli na trening, grupka fanów wyszła na trybuny aby zaprezentować adresowaną do nich mozaikę – „We love”

Ostatnia sesja

Po treningach na obiektach Arsenalu Londyn, wczoraj zawodnicy FC Barcelony mogli udać się na zajęcia na stadionie, na którym zostanie rozegrany finał. Mimo, że media obserwowały poczynania zawodników na treningu, widać było, że atmosfera jest luźna i radosna. Było jednak widać, że wszyscy są skoncentrowani na swoich zadaniach.

Zubi wspomina Wembley „92

Dyrektor sportowy FC Barcelony, Andoni Zubizarreta, był obecny na treningu. W wywiadzie dla El Marcador, bramkary Barçy w tamtym spotkaniu przyznał, że „nie ma co porównywać nowego stadioniu do tego starego. Jest ogromny, spektakularny i bardzo nowoczesny. Stary stadion przekazywał wszystkie klasycyzmy angielskiego futbolu”.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2011/05/pierwszy-kontakt-z-muraw-wembley/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.