26.05.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Sevilla vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
6dn.0godz.13min.
11.50 X3.00 21.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wywiad z Erikiem Abidalem

Obrazek

Okazując niebywały spokój i stale się uśmiechając, Eric Abidal pojawił się w Barça TV w programie El Marcador. Francuski piłkarz opisał jak radził sobie przez ostatnie miesiące kiedy to zmagał się ze swoją chorobą. Powiedział, że to wydarzenie „odmieniło mój charakter”.

W obszernym wywiadzie, Eric Abidal opisał także swoje uczucia po tym jak wrócił na boisko oraz wyraził pragnienie osiedlenia się w Katalonii. Francuski obrońca nie miał szczęścia opuszczając trzy ważne finały, w jakich wystąpił zespół Pepa Guardioli. Teraz będzie miał szansę wystąpić na Wembley, o czym wypowiedział się: „jeżeli nie zagram – nie ma problemu – ale cokolwiek się wydarzy, musimy wygrać. Zostały jeszcze dwa tygodnie i na szczęście trenerzy mnie znają i wiedzą co zrobić abym powrócił do pełni formy na ten mecz”.

 

Jak radziłeś sobie z chorobą?

 

„Jesteśmy szczęśliwi mogąc co roku odwiedzać szpital i widzieć się z chorymi dziećmi aby je wspierać i zachęcać do walki i bycia pozytywnymi. To jest coś, co miałem wciąż w umyśle podczas mojej choroby. Dlatego dzień po tym jak dowiedziałem się, że mam nowotwór, poszedłem do Ciutat Esportiva i powiedziałem pozostałym, że czeka ich ważny mecz z Getafe i nie powinni się teraz o mnie martwić – lekarze podczas operacji wycięli kawałek mojej wątroby i to wszystko. Myślę, że może pomogłem zespołowi, bo wyszli na boisko i wygrali ten mecz”, powiedział Abidal z wielkim i szczerym uśmiechem na twarzy.

 

Choroba nie zmieniła Abidala, nie przestał być radosnym człowiekiem, postacią ciągle żartującą, ale zawodnik wyjaśnił: „Kiedy przytrafia ci się coś takiego, twoje życie może zmienić się w ciągu jednej chwili. To zmieniło mój charakter. Nadal przechodzę testy, bo tym razem była to wątroba, a może to wpłynąć też na inne miejsca. Chcę przechodzić test co miesiąc – dlatego jestem szczęśliwy, że wykryto nowotwór tak wcześnie”.

 

Wsparcie kibiców

 

Po zdiagnozowaniu nowotworu, Abidal obejrzał mecz Barcelony w internecie i doskonale pamięta aplauz kibiców w 22. minucie spotkania: „Czułem, że mam za sobą wsparcie kibiców i zawsze kiedy bili brawo – nawet gdy siedziałem na trybunach – dodawało mi to siły na powrót”.

 

Abidal jest wdzięczny fanom za wszystkie wiadomości jakie doszły do niego pocztą, za emaile a także wiadomości na Twitterze: „Nie korzystam za często z Twittera, bo komputer nie jest moją mocną stroną. Ale dziękuję za wszystkie wiadomości”.

 

Cel: skończyć karierę w Barçy

 

Podczas świętowania na Camp Nou, Abidal przemówił do fanów w języku katalońskim. Nawet uczy się go, aby lepiej wpasować się w lokalny tryb życia: „Chcę być częścią tego wszystkiego, ponieważ chcę tutaj zamieszkać na stałe”.

 

Francuz powiedział też, że chce zakończyć karierę w Barcelonie i ma nadzieję na przedłużenie kontraktu z klubem: „Prezydent i wszyscy inni wiedzą, że mój kontrakt wygasa za rok. Jestem o to spokojny i nie chcę się spieszyć – jestem pewien podpisania nowej umowy – oczywiście jeśli nadal będą mnie tutaj chcieli!”


Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

25/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

25/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

25/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

25/05/2024 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/05/wywiad-z-erikiem-abidalem/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.