Zamora dla Valdésa

Obrazek

Corocznie Nagroda Zamory przyznawana jest bramkarzowi, który w rozgrywkach La Liga puścił namniej bramek w danym sezonie. W tym roku Víctor Valdés zdobył to wyróżnienie już po raz czwarty w karierze i dodatkowo zanotował drugi najlepszy wynik w historii rozgrywek ligowych.

Valdés, który odpoczywał w meczu z Málagą, stracił zaledwie 16 bramek w 32 spotkaniach ligowych, co daje średnią 0,5 straconej bramki na mecz. Taki wynik pozwolił mu sięgnąć po raz czwarty w karierze po Trofeum Zamory, dodatkowo – trzeci raz z rzędu.

W poprzednich dwóch sezonach Valdés również został uznany najlepszym bramkarzem La Liga. W sezonie 2008/09 zaliczył średnią 0,89, a w sezonie 2009/2010 0,63. Valdés zdobył tę nagrodę również w sezonie 2004/05 z wynikiem 0,71 bramki na mecz.

Wynik 0,5 bramki na mecz jest drugi w historii La Liga. Lepszy od Valdésa był tylko bramkarz Deportivo, Liaño, który w sezonie 1993/94 osiągnął wynik 0,47 bramki na mecz. Z kolei takim samym wynikiem co portero Barcelony pochwalić się mogą Juan Acuña i Santiago Cañizares.

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB