Barça na okładce Newsweeka

Obrazek

Prestiżowy amerykański magazyn Newsweek całą swoją stronę tytułową poświęcił FC Barcelonie, a na zdjęciu znalazł się Pep Guardiola. Na stronie tytułowej możemy wyczytać pytanie: „Barça! Najlepszy klub piłkarski w historii?”.

W wersjach w Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji, które zostaną opublikowane 13 czerwca, Newsweek wskazuje dlaczego zespół Guardioli odniósł tyle sukcesów. Zdjęcie Pepa Guardioli otoczonego przez piłkarzy figuruje na okładce i w środku magazynu, a dzienikarz Jimmy Burns usiłuje dowiedzieć się, czy Barça jest rzeczywiście najlepsza w historii.

Artykuł opisuje, że siła zespołu tkwi w grze piłką, a także przywiązuje uwagę do wielkiego wkładu w sukcesy Xaviego i Iniesty, ale i także takich zawodników jak Mascherano, Abidal czy Villa, którzy nie pochodzą ze szkółki FC Barcelony, a jednak zaadaptowali się do jej systemu i stylu gry.

Newsweek porównuje styl zespołu do choreografii tańca, nie przeoczając faktu, że piłkarze Pepa Guardioli nie zapomnieli o podstawach gry w piłkę – ataku, zdobywaniu bramek i zwycięstwach. W artykule ukazana jest też wielka rola Pepa Guardioli w całej grupie, który jest podstawowym elementem i promotorem obecnego stylu gry, a dzięki jego postawie możliwe było osiągnięcie wielu sukcesów.

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB