4dn.23godz.9min.

Hiszpania U21 w finale

Reprezentacja Hiszpanii U21 w półfinałowym meczu Mistrzostw Europy pokonała Białoruś 3:1 i tym samym awansowała do finału, w którym zmierzy się ze Szwajcarią.

Faworytami meczu byli Hiszpanie, jednak nie potrafili oni narzucić przeciwnikom swojego stylu gry. Już w 38. minucie Białorusini za sprawą Andreja Warankau, który popisał się świetnym strzałem z przewrotki prowadzili 1:0.

Hiszpanie zmobilizowani stratą gola rzucili się do ataku, lecz ich przeciwnicy „zaparkowali autobus“ w polu karnym, przez co drużyna z półwyspu iberyjskiego nie mogła strzeli gola.

Dobiegała 90. minuta meczu, kiedy to Thiago dojrzał wbiegającego prawym skrzydłem Jeffrena i po jego dośrodkowaniu gola na wagę dogrywki zdobył najlepszy strzelec turnieju Adrian Lopez.

Hiszpanie w dogrywce grali o niebo lepiej i tym samym pod koniec pierwszej połowy doliczonego czasu gry prowadzili już 2:1 po golu Adriana Lopeza. Gola na 3:1 strzelił gracz FC Barcelony Jeffren.

W finale Mistrzostw Europy Hiszpanie zmierzą się ze Szwajcarią, która pokonała Czechy 1:0, również po dogrywce. Mecz finałowy odbędzie się w sobotę, 25 czerwca o godzinie 20:45.