01.12.2022, g. 20:00
Mistrzostwa Świata Katar 2022
Japonia vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.46min.
18.50 X4.50 21.40 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Iniesta: Będzie trudno to powtórzyć – ale spróbujemy

Obrazek

Podczas wręczenia nagrody UNESCO-Valldigna Andrés Iniesta podsumował ostatni rok, w którym zdobył Ligę, Ligę Mistrzów z FC Barceloną a także Mistrzostwo Świata z Hiszpanią jako „bardzo wyjątkowy”.

11 lipca 2010 roku Andrés Iniesta zdobył bramkę dającą Hiszpanii zwycięstwo w finale Mistrzostw Świata w RPA, w którym grała z Holandią. Po zdobyciu tej bramki pokazał całemu światu fantastyczny gest ku pamięci zmarłego przyjaciela Daniego Jarque – po prostu szczere i serdeczne wyznanie pomocnika Barçy uczyniło go jednym z najpopularniejszych hiszpańskich piłkarzy tak na boisku jak i poza nim. Gest ten został przypomniany raz jeszcze kiedy Iniesta odbierał nagrodę UNESCO-Valldigna w Simat de la Valldigna. Iniesta podziękował organizatorom, którzy powiedzieli o nim: „przykład do naśladowania – jeden z największych reprezentantów fair play w dzisiejszym sporcie”.

Iniesta powróci do treningów 18 lipca, jednak nadal odczuwa radość kiedy patrzy wstecz na minione 12 miesięcy. Z zadowoleniem mówi: „Od Mistrzostw Świata był to dla nas bardzo dobry rok, bardzo piękny i bardzo wspaniały, w którym ponownie zdobyliśmy wiele tytułów. Co więcej, ja zdobyłem ten najlepszy – jestem tatą małej córeczki”. Iniesta dodał też, że „będzie trudno powtórzyć to za rok – ale spróbujemy”.

Iniesta odniósł się także do zeszłotygodniowych komentarzy Prezydenta Sandro Rosella, który potępił ataki Realu Madryt na FC Barcelonę. „Każdy musi dbać o swój własny interes. Nasz Prezydent chce dla nas jak najlepiej, dla Klubu i dla osób z nich związanych – więc wymaga szacunku, na który zasługujemy”, powiedział Andrés.

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.