6dn.10godz.56min.

Juvenil A: Festiwal bramek i miejsce w finale

Obrazek

Sekcja młodzieżowa Juvenil A FC Barcelony awansowała wczoraj do finału Copa del Rey remisując 3-3 po bardzo emocjonującym spotkaniu z Deportivo.

W pierwszym meczu wygranym przez Barçę 4-1, młodzi Katalończycy niemal zapewnili sobie awans do finału. Jednak Derportivo nie poddało się w rewanżu i bo bardzo ciekawym meczu ostatecznie to Barcelona awansowała do finału Copa del Rey po raz pierwszy od trzech lat.

Najlepszym zawodnikiem pierwszej połowy był bez wątpienia Jean Marie Dongou. Kameruńczyk już w trzeciej minucie spotkania był bliski zdobycia pierwszego gola, ale otworzył wynik trzy minuty później po ładnej indywidualnej akcji. Deportivo wyrównało po podyktowaniu wątpliwego rzutu karnego, a na bramkę zamienił go w 15. minucie Alex Ares.

Zawodnicy Deportivo nie ograniczali się jedynie do obrony i atakowali, grając podobnie do Barcelony. Dzięki temu gra była otwarta, a zawodnicy Barçy dzięki dużej ilości miejsca w ataku mogli stwarzać wiele sytuacji podbramkowych.

Drugiego gola dla Barcelony zdobył ponownie Dongou, a asystował mu Javi Espinosa. Minęło zaledwie pół godziny gry, a wydawało się, że Barçy nic już od finału nie oddzieli. Jeszcze przed przerwą Patri zdobył bramkę, której jednak nie zaliczył sędzia uznając, że zawodnik był na wątpliwym spalonym.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Każdy z zespołów starał grać się ładną piłkę, jednak Deportivo nie było w stanie zatrzymać tak szybkiego gracza jak Deulofeu grając tak wysoko obroną. W 59. minucie Dongou podał świetnie do Deulofeu, a Gerard zdobył wspaniałą bramkę, która przesądzała niemal losy awansu do finału.

Pomimo, że Deulofeu i Ernesto mieli okazje strzeleckie, to Deportivo zdobyło bramki w ostatnim kwadransie. Alex Perez po świetnej akcji indywidualnej zmniejszył rozmiary porażki w 75. minucie. Napastnik Deportivo skompletował hat-tricka na cztery minuty przed przerwą dając swojemu zespołowi remis.

W finale Barcelona zmierzy się z Espanyolem w Ceucie, który zremisował 1-1 z Rayo w Sant Adriá po tym jak na wyjeździe zapewnił sobie dobrą zaliczkę 0-3.

FC Barcelona: Unzué (Carlos, 74′), Carlos Julio, Gómez (Bako, 76′), Ayala, Balliu (Rosell, 61′), Palacio, Ernesto, Patri, Dongou, Espinosa (Masó, 61′), Etock ( Deulofeu, 28′)

Deportivo: David (Rodrigo, 81′), Uxío, Adrián, Fernando (Robert, 36′), Insúa, Alex (Tomás, 62′), Iago, Queijeiro, Luis (Brais, 54′), Lemos (Manu, 45′ ), Álex Pérez

1-0 Dongou, 6′