21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
3dn.12godz.31min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Najlepszy rok w historii FC Barcelony

Obrazek

Tytuł, jaki zdobyła sekcja futsalu FC Barcelony zakończył najwspanialszy sezon w historii profesjonalnych zespołów Barçy. Oprócz sekcji profesjonalnych że wspaniałe sezony zaliczyły też kobieca i młodzieżowa.

Co więcej, nasze piłkarki wygrały Puchar Królowej, a historyczny tryplet zdobyła sekcja młodzieżowa. W prawie 112-letniej historii FC Barceny, Klub nie zdobył tak wielu trofeów jak w sezonie 2010/2011. Osiągnięcie to zostało dokonane w niedzielę gdy Barça Alusport wygrała Ligę Hiszpańską – szesnaste w tym sezonie trofeum biorąc pod uwagę wszystkie sekcje profesjonalne. W tym niesamowitym sezonie sekcja futsalu zdobyła dublet wygrywając Ligę Hiszpańską i Puchar Hiszpanii, do tego dołożyła też Ligę Katalońską.

Piłkarski tryplet

Spośród wszystkich pucharów zdobytych w tym sezonie o żadnym nie było tak głośno na całym świecie jak o Lidze Mistrzów, którą Barça zdobyła na Wembley pokonując Manchester United 3-1. Nikt nie może powiedzieć, że Puchar ten nie został zasłużenie zdobyty, tak samo zresztą jak La Liga i Superpuchar Hiszpanii.

Radość w Palau Blaugrana

Podobnie jak Barça Alusport, tak i Regal Barça zaliczyła wspaniały sezon zdobywając cztery tytuły, włączając w to wszystkie trzy rozgrywki koszykarskie ACB (Liga, Puchar i Superpuchar) oraz Ligę Katalońską. Barça Borges także zaliczyła świetny sezon zostajac mistrzami Hiszpanii i Europy w piłce ręcznej, a także wygrywając Ligę Pirenejską.

Najlepszy sezon w historii zaliczyła także sekcja hokeja na wrotkach FC Barcelony, która zdobyła najwięcej trofeów w tym sezonie i dodatkowo wygrała Copa del Rey i Puchar Kontynentalny.

Kobiety i młodzież także triumfują

Do wspomnianych szesnastu zwycięstw profesjonalnych sekcji FC Barcelony należy dodać tytuły zdobyte przez zespoły kobiece i młodzieżowe. Panie pod wodzą Xaviego Llorença zdobyły Copa de la Reina – Puchar Królowej po raz pierwszy od siedemnastu lat, a sekcja piłkarska Juvenil A pod okiem Óscara Garcíi wygrała Ligę, Puchar Mistrzów i Copa del Rey.

 

 

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/06/najlepszy-rok-w-historii-fc-barcelony/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.