01.12.2022, g. 20:00
Mistrzostwa Świata Katar 2022
Japonia vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
3dn.1godz.41min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pep: Sukces zawdzięczamy zawodnikom, nie trenerowi

Obrazek

FC Barcelona ma za sobą kolejny wspaniały sezon, po raz kolejny też pod wodzą Pepa Guardioli. Ale Mister umniejsza swoje zasługi, a chce aby wszyscy dostrzegli to, co według niego najważniejsze – to, że kataloński gigant tak wspaniałe wyniki zawdzięcza piłkarzom, nie trenerowi.

40-letni szkoleniowiec w swojej trzyletniej karierze trenera Barcelony zdobył trzykrotnie tytuł mistrzowski w Lidze i dwukrotnie Puchar Europy, jednak podkreśla, że tytuły te zostały zdobyte na boisku, przez piłkarzy: „Ten zespół mógłby dokonać tego i z innym trenerem, ale ja nie potrafiłbym dokonać tego z innymi zawodnikami. Piłkarze, którzy tutaj grają są niesamowici”, powiedział w wywiadzie dla Sportu.

Wygrywając na Wembley 3-1 z Manchesterem United, Barça zdobyła dublet, ale Pep nie chce wywyższać swojej roli w tych sukcesach i jak zwykle pozostaje skromny: „Nie zrobiłem niczego innego niż to co każdy trener, niezależnie czy prowadzi zespół w pierwszej lidze czy drugiej, czy jeszcze niżej”.

„Nie postrzegam siebie lepiej niż ktokolwiek inny. Po prostu wykonuję swoją pracę najlepiej jak potrafię niezapominając skąd pochodzę i szanując moich graczy, starając się nie pomijać nikogo i wprowadzać w życie moją wizję futbolu”, dodał trener FC Barcelony.

Źródło: Goal.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.