Pérez odpowiada Rosellowi

Obrazek

Prezydent Realu Madryt, Florentino Pérez wczorajszego popołudnia znalazł czas aby odpowiedzieć na mocne słowa, które padły wczoraj z ust Prezydenta FC Barcelony, Sandro Rosella. Sternik stołecznego klubu dał do zrozumienia, że nie jest z nich zadowolony.

Mówiąc na własnej konferencji prasowej, Pérez powiedział, że chociaż Rosell miał prawo do wypowiadania się na temat ostatnich złych stosunków między oboma klubami, to słowa Prezydenta FC Barcelony „były spowodowane presją zarządu Barcelony i otoczeniem mediów, które domagały się wyrazów agresji w kierunku Realu Madryt”.

Kontynuując, Pérez bronił swojego klubu od wielu twierdzeń, jakie wygłosił Rosell wczesniej tego dnia. Prezydent merengues powiedział, że do tanga trzeba dwojga, a Barça nie chce wziąć za nic odpowiedzialności.

„To niepojęte, że w swoim oświadczeniu Prezydent FC Barcelony sformułował poważne i fałszywe oskarżenia w związku z informacjami o stosowaniu dopingu, które nie miały niczego wspólnego z Realem Madryt. Pogłoski te, jak każdy doskonale wie, zostały zaprzeczone przez nasz klub kategorycznie i natychmiastowo w postaci takiej jaka miała miejsce”.

„Musimy także pamiętać, że to zarząd FC Barcelony, pod wpływem wspomnianych nacisków ze strony mediów, bezprecedensowo w odniesieniu do stosunków między oboma klubami, złożył poważne oskarżenia do UEFA na trenera Realu Madryt”, dodał prezydent Madrytu.

Mimo, że stosunki między oboma klubami wydają się być dalekie od poprawnych, z wieloma wyrazami agresji i niechęci z obu stron, Pérez powiedział, że chce kontynuować współpracę z katalońskim klubem dla dobra futbolu.

„Pomimo kompletnie bezprecedensowego oświadczenia Prezydenta FC Barcelony, a dla dobra futbolu, Real Madyt będzie kontynuował utrzymywanie dobrych relacji z FC Barceloną, tak jak jest to robione w stosunku do innych klubów z Hiszpanii i całego świata”.

Prezydent Madryt dodał też, że jego klub ma „zobowiązanie do sportowej rywalizacji i utożsamiany jest z wartościami bliskimi sportowi, szczególnie grą fair play i walką z rasizmem, które są istotnymi elementami sportu i przykładem dla wszystkich dzieci”. Oświadczenie to może spotkać się z oczywistą niezgodą i oburzeniem ze strony wielu kibiców FC Barcelony.

Źródło: TotalBarça.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB