16.04.2024, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Barcelona vs PSG
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.38min.
12.20 X3.80 22.90 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pérez odpowiada Rosellowi

Obrazek

Prezydent Realu Madryt, Florentino Pérez wczorajszego popołudnia znalazł czas aby odpowiedzieć na mocne słowa, które padły wczoraj z ust Prezydenta FC Barcelony, Sandro Rosella. Sternik stołecznego klubu dał do zrozumienia, że nie jest z nich zadowolony.

Mówiąc na własnej konferencji prasowej, Pérez powiedział, że chociaż Rosell miał prawo do wypowiadania się na temat ostatnich złych stosunków między oboma klubami, to słowa Prezydenta FC Barcelony „były spowodowane presją zarządu Barcelony i otoczeniem mediów, które domagały się wyrazów agresji w kierunku Realu Madryt”.

Kontynuując, Pérez bronił swojego klubu od wielu twierdzeń, jakie wygłosił Rosell wczesniej tego dnia. Prezydent merengues powiedział, że do tanga trzeba dwojga, a Barça nie chce wziąć za nic odpowiedzialności.

„To niepojęte, że w swoim oświadczeniu Prezydent FC Barcelony sformułował poważne i fałszywe oskarżenia w związku z informacjami o stosowaniu dopingu, które nie miały niczego wspólnego z Realem Madryt. Pogłoski te, jak każdy doskonale wie, zostały zaprzeczone przez nasz klub kategorycznie i natychmiastowo w postaci takiej jaka miała miejsce”.

„Musimy także pamiętać, że to zarząd FC Barcelony, pod wpływem wspomnianych nacisków ze strony mediów, bezprecedensowo w odniesieniu do stosunków między oboma klubami, złożył poważne oskarżenia do UEFA na trenera Realu Madryt”, dodał prezydent Madrytu.

Mimo, że stosunki między oboma klubami wydają się być dalekie od poprawnych, z wieloma wyrazami agresji i niechęci z obu stron, Pérez powiedział, że chce kontynuować współpracę z katalońskim klubem dla dobra futbolu.

„Pomimo kompletnie bezprecedensowego oświadczenia Prezydenta FC Barcelony, a dla dobra futbolu, Real Madyt będzie kontynuował utrzymywanie dobrych relacji z FC Barceloną, tak jak jest to robione w stosunku do innych klubów z Hiszpanii i całego świata”.

Prezydent Madryt dodał też, że jego klub ma „zobowiązanie do sportowej rywalizacji i utożsamiany jest z wartościami bliskimi sportowi, szczególnie grą fair play i walką z rasizmem, które są istotnymi elementami sportu i przykładem dla wszystkich dzieci”. Oświadczenie to może spotkać się z oczywistą niezgodą i oburzeniem ze strony wielu kibiców FC Barcelony.

Źródło: TotalBarça.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - PSG

Liga Mistrzów

16/04/2024 / 21:00

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/06/perez-odpowiada-rosellowi/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.