18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
55dn.3godz.30min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wywiad z Milito

Obrazek

Obrońca FC Barcelony, Gabi Milito, udzielił wywiadu dla Mundo Deportivo, w którym przyznał, że aktualnie najważniejszym dla niego celem jest jego kariera reprezentacyjna, a nie to w jakim klubie zagra od września.

Mimo wielu pogłosek o opuszczeniu Barcelony przez doświadczonego Argentyńczyka, Milito nie chce wciągać się w żadne dyskusje na temat swojej przyszłości w klubie. Zamiast tego były zawodnik Zaragozy woli skupić się na swoim obecnym zadaniu – wygraniu Copa America razem ze swoimi przyjaciółmi Leo Messim i Javierem Mascherano.

Poniżej zamieszczamy treść wywiadu:

W tym sezonie zagrałeś bardzo mało spotkań w klubie. Czy będzie miało to na ciebie dobry wpływ, bo będziesz wypoczęty, czy przeciwnie, masz teraz zbyt mało ogrania?

Nigdy nie przestałem trenować z bardzo poważnym podejściem do tego co robię, ani w Barcelonie ani tutaj w Argentynie. To prawda, że zagrałem mało, ale nie sądzę, żeby to miało na mnie negatywny wpływ.

Sergio Batista zawsze powtarzał, że jesteś dla niego kluczowym zawodnikiem, ponieważ chcesz narzucać wyprowadzanie ataku już od formacji obronnej.

To ważne, że trener we mnie wierzy. Muszę przyznać, że gra przez cztery lata w Barcelonie i doświadczenia pracy z Pepem Guardiolą to wielka zaleta w odniesieniu do tego, czego wymaga od nas Checho [przydomek Sergio Batisty], ponieważ codziennie ćwiczymy to w Barçy. Cieszę się, że gramy tutaj tak jak robimy to w Barcelonie.

Co do Pepa, czy rozmawiałeś już z nim albo z zarządem w sprawie twojej przyszłości?

Nie. Świętowaliśmy zdobycie Ligi Mistrzów, a teraz jestem tutaj, skupiony na Copa America, który to turniej jest wszystkim o czym teraz myślę. Potem zobaczymy.

Czy chciałbyś zostać i grać więcej, czy wolisz odejść?

Szczerze mówiąc, nie jest tak, że teraz zatrzymałem się i rozmyślam o tym wszystkim. Jestem bardzo zaangażowany w przygotowania do Copa America, to dla Argentyny bardzo ważne.

Twoje nazwisko pojawia się na liście możliwych wzmocnień Bayernu.

Nie mam pojęcia, naprawdę. Wszystko co mogę powiedzieć, to powtórzenie tego co powiedziałem odpowiadając na wcześniejsze pytanie.

Czy wróciłbyś do Independente?

Mam ten klub w sercu i każdy o tym wie, ale powtarzam jeszcze raz: obecnie myślę tylko o Copa America.

Co wydarzyło się w styczniu kiedy miałeś odejść, ale zmieniłeś zdanie po rozmowie z Guardiolą?

Była taka możliwość. Przedyskutowałem jednak to co myślę i doszedłem do wniosku, że najlepszym wyborem będzie pozostać w Barcelonie.

Czy jesteś zły na Pepa za to, że wcześniej obiecał ci więcej minut?

Nie, to nie tak. Mam dobre relacje z Pepem i z resztą zespołu, a prawda jest taka, że odnoszę korzyść z każdej chwili pod okiem Guardioli, ponieważ jest bardzo dobrym trenerem, który nauczył mnie wielu nowych rzeczy, ktorych, gdybym z nim nie pracował, nigdy bym się nie nauczył.

Jak zapamiętasz czas spędzony w klubie?

Oprócz kontuzji, z którą musiałem się zmagać, były to fantastyczne cztery lata. Spotkałem tutaj takich ludzi jak moi niesamowici koledzy z zespołu. I poznałem tutaj takich trenerów jak Frank Rijkaard, a teraz Pep Guardiola, dzięki którym wiele się nauczyłen.

No i codziennie grasz z Messim, najlepszym piłkarzem na świecie.

Mamy świetne relacje, traktuję go jak każdego innego. Dobrą stroną Leo jest to, że pozostał normalnym chłopakiem, a taka równowaga pozwoliła mu stać się takim jakim jest teraz. Pokazuje to z roku na rok.

Czy domyślasz się kiedy przestanie być najlepszy?

Często słyszę to pytanie i mam przeczucie, że jeszcze nie doszedł do takiego punktu. To co robi jest niesamowite, nigdy nie widziałem czegoś podobnego. Cała przyjemność po mojej stronie jeżeli mogę być jego przyjacielem i dzielić z nim każdy dzień. Cieszę się widząc jak gra, tym bardziej jeśli mogę grać z nim. Ponieważ jestem pasjonatem futbolu, uważam, że nie ma niczego piękniejszego od oglądania gry Barçy i Messiego.

Czy nadal potrafi cię zaskakiwać?

To nie jest zaskakujące, ponieważ każdy zna jego możliwości, jednak za każdym razem kiedy zrobi coś niezwykłedgo, wszyscy są zdumieni jak on to zrobił.

Co myślisz na temat aktów agresji ze strony Madrytu, głównie Mourinho, w czasie ostatnich derbów?

Przed meczem zostało wiele powiedziane, ale potem trzeba było rozegrać te 90 minut. Cała reszta to opowiadanie historii prasie, ale to prawda, że te mecze są wyjątkowo emocjonujące i ciąży na nas bardzo duża presja, a i stawka jest bardzo wysoka. Więc jest to normalne, a każdy ma prawo do wyrażania własnych opinii. Nie odpowiadamy na takie wypowiedzi, po prostu gramy w piłkę. To co okazało się na boisku to fakt, że Barça przeważa nad Madrytem.

Co z Alexisem Sánchezem, Ceskiem i Rossim, którzy mogą wzmocnić skład Barcelony?

Cała trójka to bardzo dobrzy zawodnicy. To ważne żeby trener osądzał co jest potrzebne drużynie, a skład był konkurencyjny.

A czy Milito w nim będzie?

Dzisiaj myślę, że tak, ale jak już powiedziałem, teraz myślę tylko o Copa America.

Źródło: TotalBarça.com

mainXX:/2011/06/wywiad-z-milito/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.