18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
55dn.3godz.10min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

16 graczy na pierwszych zajęciach

Obrazek

W dniu dzisiejszym dla zawodników FC Barcelony kończą się wakacje. Podopieczni Pepa Guardioli dzisiaj rano o 8 stawili się na badaniach lekarskich, które zaczynają przygotowania do kolejnego sezonu.

Na badaniach stawiło się 16 graczy.

16 zawodników na początku przeszło badania w Ciudad Deportiva, a następnie przenieśli się do centrum medycznego na Camp Nou. Zawodnicy dokończyli tam badania lekarskie, testy wydolnościowe oraz kontrola wzrostu i masy ciała.

Dwóch graczy nie pojawiło się na porannych zajęciach. Był to Carles Puyol, który nadal jest w trakcie rehabilitacji po odniesionej kontuzji. Drugim zawodnikiem był Bojan Krkić, który za zgodą klubu nie pojawił się na badaniach. Sprawa co do jego osoby ma się wyjaśnić w najbliższych dniach. Wszystko na to wskazuje, że Krkic przeniesie się do AS Romy.

Nie było także innych pięciu graczy, którzy przebywają obecnie w Argentynie na Copa America. Mowa o Messim, Mascherano, Milito, Alvesie i Adriano.

Dobra atmosfera

Zawodnicy pokazali na pierwszych zajęciach po długim okresie przerwy, że dopisują im nastroje. Cieszyli się, że znów mogą się zobaczyć, porozmawiać. Piłkarze założyli po raz pierwszy nowe stroje, w kolorze żółtym. Gracze zostali podzieleni na cztery gruby. Dwie pięcioosobowe: Valdés, Pinto, Piqué, Iniesta i Xavi oraz Sergio, Villa, Pedro, Keita i Abidal. Dwie grupy liczył po trzy osoby: Jeffren, Maxwell i Afellay oraz Thiago, Fontàs i Jonathan dos Santos.

Po południu pierwszy trening

O godzinie 19 Pep Guardiola zaplanował drugie zajęcia, tak naprawdę pierwsze piłkarskie, które odbędą się już na boisku. Trening odbędzie się na Ciudad Deportiva. Pierwsza sesja treningowa będzie otwarta dla mediów. W pozostałych dniach podopieczni Guardioli będą trenować dwa razy dziennie, o 9:30 i o 19. W czwartek tylko będzie wyjątek i nie odbędą się popołudniowe zajęcia.

Źródło: fcbarcelona.cat

mainXX:/2011/07/16-graczy-na-pierwszych-zajeciach/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.