18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
55dn.2godz.40min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

50 dni od finału na Wembley

Obrazek

Zespół powróci do terningów dokładnie 50 dni po triumfie w finale Ligi Mistrzów na Wembley. Przez ten czas przedłużono umowy trzem graczom, a siedmiu innych wystąpiło w Mistrzostwach Europy U-21.

W tym roku letnia przerwa była w miarę spokojna dla zawodników Barcelony, którzy w większości mogli cieszyć się urlopami po wygraniu Superpucharu Hiszpanii, Ligi oraz Ligi Mistrzów. Krótsze urlopy mieli jedynie zawodnicy uczestniczący w Mistrzostwach Ameryki Południowej i Mistrzostwach Europy U-21.

Trzy ważne przedłużenia

Mimo, że nie przeprowadzono żadnych transferów, w klubowych biurach podpisy na nowych umowach złożyło trzech ważnych i utalentowanych wychowanków FC Barcelony. Pierwszym z nich był Thiago, którego kontrakt został przedłużony do 2015 roku, kilka dni później Klub ogłosił, że nagrodzony nową umową i promocją do pierwszej drużyny został Fontás. Na końcu nastąpiło przedłużenie kontraktu z Pedro, do 2016 roku. Przebywający na wypożyczeniach Victor Sánchez i Martin Cáceres ostatecznie opuścili Klub, a Henrique udał się na kolejne z rzędu wypożyczenie – do brazylijskiego Palmeiras.

Jeśli chodzi o kadrę szkoleniową, do Klubu powrocił trener bramkarzy – Juan Carlos Unzué. W inną stronę udało się dwóch byłych zawodnikow FC Barcelony, którzy w 2006 i 2009 roku byli ważnymi członkami zespołu wygrywającego Ligę Mistrzów – Belletti i Sylvinho ogłosili zakończenie kariery piłkarskiej.

Turniej w Europie i Copa América

Pięć młodych talentow FC Barcelony – Miño, Montoya, Jeffren, Thiago i Bojan – wzięło udział w wygranych przez reprezentację Hiszpanii Mistrzostwach Europy U-21 w Danii. W finale wspianiałą bramkę zdobył Thiago, który został też wybrany najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

Po sukcesie młodych zawodników przyszła kolej na graczy Barcelony pochodzących z Ameryki Południowej. W Copa América udział wzięły Argentyna Messiego, Milito i Mascherano oraz Brazylia Alvesa i Adriano. Gospodarze turnieju pożegnali się już z rozgrywkami, a Leo Messi ustanowił kolejny rekord – 66 rozegrał 66 spotkań w jednym sezonie.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2011/07/50-dni-od-finalu-na-wembley/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.