18.07.2024, g. 19:00
TCL - LoL
Dark Passage blank vs Besiktas
Do meczu pozostało:
2dn.16godz.14min.
12.70 X0.00 21.39 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Alexis podpisał kontrakt

Obrazek

Alexis Sánchez został już zaprezentowany jako nowy zawodnik FC Barcelony i grać będzie z numerem 9. Chilijski napastnik przeszedł dziś także testy medyczne.

„Guardiola do mnie zadzwonił i powiedział, że mi ufa”, powiedział Alexis wskazując na jeden z powodów, dla których wybrał Barcelonę. Przyznał też, że jego ojciec pragnął zawsze zobaczyć go grającego dla Barcelony i to także ułatwiło mu decyzję.

Testy medyczne

Zawodnik przeszedł rano testy medyczne w Szpitalu w Barcelonie, które poprzedzone zostały badaniami przeprowadzonymi przez Służby Medyczne Klubu.

Najlepszy klub na świecie

Chilijczyk przyznał, że jest bardzo szczęśliwy mogąc być teraz zawodnikiem Barcelony i powiedział jak to jest być częścią najlepszego klubu na świecie, jak sam nazwał Barçę. Alexis Sánchez, który będzie nosił na plecach numer „9” tuż pod „Alexis”, powiedział, że najważniejsze są „integracja z grupą i nauka od Xaviego, Messiego i najlepszych piłkarzy” oraz zapewnienie, że może „zrobić dobre wrażenie” na boisku i poza nim. Dodał też, że przyjaźń wewnątrz składu jest czymś, co bardzo wysoko sobie ceni.

Alexis dodał też, że jednym z jego idoli z okresu dzieciństwa był Ronaldo Luiz Nazario da Lima. Dla niego Brazylijczyk, który grał też dla Barcelony, był „fenomenem”, a Alexis w wielu rzeczach wzorował się na swoim bohaterze.

Najnowszy nabytek Barçy przyznał, że jest świadomy tego, że nie będzie mu łatwo wywalczyć miejsca w podstawowym składzie z uwagi na to jak wielu wspaniałych zawodników gra teraz w Klubie.

Kontrakt na pięć sezonów

Tuż po swojej prezentacji Alexis podpisał kontrakt łączący go z Barceloną na pięć sezonów. Klauzula odejścia wynosi 100 milionów euro, a zawodnik dołączy do reszty zespołu tak szybko jak Pep Guardiola uzna to za właściwe.

Źródło: FCBarcelona.cat/totalBarça.com

mainXX:/2011/07/alexis-podpisa-kontrakt/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.