16.04.2024, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Barcelona vs PSG
Do meczu pozostało:
1dn.16godz.34min.
12.20 X3.80 22.90 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DumaKatalonii.pl ma już rok!

Obrazek

Dokładnie rok temu, 20 lipca 2010, w internecie powstała nowa strona dla kibiców FC Barcelony: FCB.vgh.pl. Po dwóch miesiącach strona została przeniesiona na nową domenę – DumaKatalonii i istnieje tam do dziś. Czy brzmi to znajomo? Tak, DumaKatalonii.pl obchodzi dziś swoje pierwsze urodziny! Co zmieniło się w ciągu tego roku?

Oprócz składu redakcji, który był bardzo płynny – co zmieniło się na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy? System zarządania treścią, CMS. Niegdyś był to PHP-Fusion, a po przejściu na domenę DumaKatalonii.cba.pl został zmieniony na Joomla!. Po pewnym okresie nastąpił powrót do Fusiona, a od niedługiego czasu serwis znów działa na Joomli!.

Po tych zmianach przez pewien czas nie mogliśmy oglądać galerii zdjęć, nie były dostępne też różne inne obszary strony, gdyż wszystko było nadal rozwijane. Dziś użytkownicy DumaKatalonii.pl mogą cieszyć się ciekawie opisaną historią Klubu oraz poszczególnych rozgrywek, a także galerią, która jest stale uzupełniana. Obecnie znajdują się tam zdjęcia ze zwycięskich finałów Ligi Mistrzów FC Barcelony, statystyki piłkarzy Barçy za poprzedni sezon oraz to, co wprowadza dodatkowy uśmiech na twarze culés – codziennie aktualizowane karykatury ze Sportu i Mundo Deportivo, przetłumaczone na język polski.

Na stronie mamy też możliwość podszkolenia się z katalońskiego i hiszpańskiego. Przed kilkoma tygodniami administracja zdecydowała się na wprowadzenie „słownika kibica”, który wzbogacany jest codziennie o kolejne piłkarskie wyrażenia. Z pewnością może pomóc to podczas oglądania Crackovii, której przetłumaczone odcinki znajdują się na kanale YouTube strony – DumaKataloniiPL. Administracja strony zapowiada niespodziankę związaną z tym obszarem działalności serwisu, jednak wszystko zostanie wkrótce ujawnione.

Poza tym strona cechuje się tym, czym każdy rzetelny serwis powinien – codziennie pojawiają się wiadomości o Barçy, które czyta się w przyjemny sposób. A kto nie zagląda często na stronę, informowany jest o nich z tablicy serwisu na Facebooku.

A jak Wy oceniacie zmiany na DumaKatalonii.pl? Do poprawy jest z pewnością kilka rzeczy, jednak podstawą jest zespół, co pokazuje FC Barcelona. Dlatego też administracja serwisu apeluje stąd do każdego, kto jest zainteresowany pomocą w rozwoju strony, o zgłoszenie się do jednego z administratorów. Najpilniej poszukiwani są oczywiście newsmani, jednak przyda się każdy – bo najbardziej zależy nam na zadowoleniu naszych użytkowników, których, mamy nadzieję – z czasem będzie przybywać.

Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami od samego początku, a tych, którzy odwiedzają nas od niedawna zapraszamy do kolejnych wizyt na DumaKatalonii.pl!

Visca el Barça i visca Catalunya!

Źródło: Własne

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - PSG

Liga Mistrzów

16/04/2024 / 21:00

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/07/dumakataloniipl-ma-ju-rok/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.