01.06.2024, g. 01:30
MLS
New York City FC vs San Jose Earthquakes
Do meczu pozostało:
1dn.1godz.23min.
11.62 X4.20 25.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mauro Icardi przechodzi do Sampdorii

Obrazek

Po spędzeniu sześciu miesięcy na wypożyczeniu w Sampdorii, były już zawodnik FC Barcelony Mauro Icardi postanowił pozostać we włoskim klubie na dłużej i zwiąże się z nim trzyletnią umową.

Sampdoria miała możliwość definitywnego transferu zawodnika, a dobre występy 18-letniego Argentyńczyka w zespole rezerw o tym zadecydowały. 13 bramek zdobytych w 19 występach wystarczyło aby przekonać zarząd do osoby Icardiego.

FC Barcelona otrzyma 400 tysięcy euro za transfer Argentyńczyka, który będzie przez trzy najbliższe lata występował w pierwszym składzie Sampdorii.

Icardi, który cztery lata spędził w La Masíi, dołaczy na presezonowe zgrupowanie Sampdorii we włoskiej Moenie już w ten weekend.

Sam zawodnik wypowiedział się dla Sportu o swoim transferze: „Chcę tylko pracować najlepiej jak potrafię i udowodnić trenerowi, że jestem gotowy na nowy projekt Sampdorii. Mam nadzieję na odbudowanie pewności klubu w najlepszy sposób jaki znam – zdobywając bramki”.

W wieku zaledwie 18 lat Mauro Icardi jest najmłodszym zawodnikiem pierwszego zespołu Sampdorii. O miejsce w składzie zespołu Gianluci Aztoriego będzie walczył z takim weteranem jak Nicola Pozzi i Massimo Maccarone.

 

Źródło: TotalBarça.com

mainXX:/2011/07/mauro-icardi-przechodzi-do-sampdorii/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.