31.12.2022, g. 01:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Espanyol
Do meczu pozostało:
21dn.18godz.4min.
11.22 X6.60 211.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Muniesa blisko powrotu do zdrowia

Obrazek

Marc Muniesa i Martin Montoya nie wezmą udziału w Mistrzostwach Świata U-20 w Kolimbii z powodu urazów. Dla Muniesy dobrą informacją jest jednak to, że jego powrót do zdrowia zbliża się ku końcowi.

„Czuję się dobrze, jestem w ostatniej fazie rehabilitacji i zacząłem już trenować z zespołem”, powiedział dla Barça TV Marc Muniesa. Dodał też, że proces rehabilitacji przebiega krok po kroku, ale sam zawodnik chciałby wznowić treningi z pełnym obciążeniem najszybciej jak to możliwe. Trener Barcelony B, Eusebio Sacristán powiedział, że stan obrońcy „poprawia się, ale nie jest on jeszcze w optymalnej formie aby ćwiczyć w pełni z zespołem”.

Muniesa doznał kontuzji ścięgna udowego na początku czerwca w meczu reprezentacji Hiszpanii U-19 przeciwko Anglii i miał pauzować 5-6 tygodni. Teraz czeka go ostatnia prosta w procesie powrotu do zdrowia, jednak zawodnik nie będzie gotowy na Mundial U-20. „Mistrzostwa Świata U-20 są bardzo ważne, ponieważ jest to okazja do pokazania wielu rzeczy, ale trzeba myśleć pozytywnie i dawać z siebie wszystko w Barçy”, powiedział zawodnik.

Inny zawodnik Barcelony, Carles Planas, został powołany do kadry reprezentacji Hiszpanii U-20 jako zastępca Muniesy. Tymczasem na pewno w turnieju nie wystąpi też Martin Montoya, który doznał urazu przed kilkoma dniami. Zastąpi go Hugo Mallo, który występuje na codzień w Celcie Vigo.

Marc Muniesa wypowiedział się też o składzie Barçy B, o którym uważa, że nowi zawodnicy oraz gracze, którzy przeszli z Juvenil A integrują się bardzo dobrze, a atmosfera w szatni jest pozytywna: „Adaptują się dobrze i tworzmy zgraną grupę. Co do zawodników z Juvenil A, to znałem ich już wcześniej i każdy z nich dodaje coś do zespołu”.

Źródło: totalBarça.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.