3dn.16godz.16min.
11.33 X5.25 29.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Pierwsze trofeum zdobyte! Bayern – Barça 0:2

Obrazek

FC Barcelona zdobyła pierwsze w tym sezonie trofeum pokonując w finale Audi Cup Bayern Monachium 0-2! Pierwszego gola dla Dumy Katalonii ponownie zdobył Thiago Alcántara pokonując bramkarza Monachijczyków w 41. minucie spotkania. Drugą bramkę dołożył ponownie młody rozgrywający, który wyrasta powoli na prawdziwego cracka mogącego zastąpić Xaviego. Swoją drugą bramkę Thiago zdobył na kwadrans przed końcem spotkania.

Spotkanie z Bayernem Monachium było do tej pory najpoważniejszym sprawdzianem dla drużyny Pepa Guardioli, zwłaszcza po tym jak dwa poprzednie spotkania Barcelona zremisowała. Ale w tym meczu Katalończycy w końcu wygrali, a fantastyczną formą popisał się ponownie Thiago Alcántara, który zdobył dwie bramki. Jeśli jego dyspozycja się utrzyma, transfer Ceska Fábregasa stanie się coraz mniej realny.

Mecz Bayern rozpoczął od ataku, jednak już przy pierwszej próbie Olic został złapany na spalonym. W Barcelonie pierwszy atak poprowadził Maxwell, jednak defensorzy Bayernu poradzili sobie z nim. W szóstej minucie Thiago ładnie zagrywa do Iniesty, jednak zawodnik z Fuentalbilla nie sięgnął tej piłki. W 9. minucie pierwszy strzał na bramkę Bayernu oddaje zza pola karnego David Villa – ponad bramką. W 11. minucie Gustavo przydko fauluje Keitę uderzając w twarz malijskiego pomocnika. Dwie minuty później Villa oddaje strzał z rzutu wolnego – Butt broni. Po kwadransie gry to Bayern miał pierwszą okazję do zdobycia bramki – Petersen chciał ograć Valdés, jednak portero Barçy zażegnał niebezpieczeństwo. W 23. minucie Jonathan Soriano miał swoją okazję, później znów Villa, ale Asturyjczyk nie potrafił pokonać bramkarza po raz kolejny. W 26. minucie Iniesta upadł na murawę po ostrym zagraniu Gustavo. Guardiola domaga się kartki, jednak sędzia nie zwraca na to uwagi. Jednak na szczęście obyło się bez żadnego urazu i skończyło tylko na strachu – po chwili Iniesta powrócił do gry. Parę minut później faulowany jest Pedro. Mecz toczy się w bardzo szybkim tempie, mimo że jest to spotkanie towarzyskie, obie drużyny jakby tego nie zauważały. W 31. minucie Olic otrzymał świetne podanie w polu karnym, przyjął piłkę klatką i oddał strzał na bramkę Valdésa, ale na szczęście ten wyłapał piłkę. W odpowiedzi Villa strzela na bramkę Bayernu, ale Butt broni, sędzia jednak dopatrzył się spalonego. Tymczasem kolejną wspaniałą obroną popisał się Víctor Valdés zatrzymując strzał Alaby. W 41. minucie Jonathan Soriano dogrywa do Thiago, a ten wygrał pojedynek o piłkę i pokonał Butta! Thiago w wielkim stylu wchodzi do pierwszego zespołu FC Barcelony dając jej prowadzenie drugi raz w ciągu dwóch dni! Przed przerwą wyrównania strzałem głową szukał Petersen, ale skierował piłkę poza bramkę.

W przerwie Pep Guardiola dokonał tylko jednej zmiany – Pinto zastąpił Valdésa, reszta składu bez zmian. Na początku drugiej połowy tempo nie było już tak intensywne. W 53. minucie Schweinsteiger zastąpił Rafinhę, a Jeffren Maxwella. W 59. minucie Thiago był w znakomitej sytuacji aby dograć zabójcze podanie do jednego z kolegów z drużyny, jednak nikt niestety nie doszedł do tej piłki. Na pół godziny przed końcem spotkania kolejne zmiany w Barcelonie: Riverola i Afellay wchodza za Iniestę i Pedro. Iniesta jest przy tym żegnany przez publiczność gromkimi brawami. W 66. minucie Tymoszczuk zamiast w piłkę trafił w nogi Jonathana Soriano gdy ten zamierzał oddać strzał. Zawodnik musiał opuścić boisko, a na jego miejsce wszedł Isaac Cuenca. W 71. minucie Villa oddaje kolejny strzał zza pola karnego, jednak znów ponad bramką. Do wejścia na boisko przygotowuje się Gerard Piqué. W 73. minucie spotkanie nieco się ożywiło po tym jak Pinto wspaniale zatrzymał groźny strzał Boatenga. Chwilę później Thiago przypieczętowuje zwycięstwo Barcelony zdobywając drugą bramkę! Udział w tej bramce miał Ibrahim Afellay, ktory odegrał piętą do Thiago, a ten pokonał bramkarza Bayernu 20-metrowym strzałem. Trzy gole w dwóch meczach z pewnością pozwolą mu na tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Po zakończeniu celebrowania gola na boisko wchodzi Piqué, w stronę ławki rezerwowych udaje się Sergio Busquets. Następnie z boiska schodzi Jonathan dos Santos, z którego trener jest wyraźnie zadowolony. Za niego na boisku pojawia się Carmona. Do końca spotkania nie wydarzyło się już właściwie nic wartego uwagi oprócz strzałów Villi i Armando.

FC Barcelona w świetnym stylu zakończyła Audi Cup. Objawieniem turnieju okazał się 20-letni Thiago Alcántara, który pokazał, że będzie chciał walczyć o podstawowe miejsce w pierwszej drużynie Barçy. Nikogo chyba nie zdziwi, że ten młody rozgrywający został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Ale oprócz pozytywnych rzeczy są też i negatywne – Pep Guaridola po meczu oświadczył, że z powodu kontuzji Jonathana Soriano zawodnik ten nie uda się wraz z zespołem na tournee do USA. Na koniec Víctor Valdés razem z Carlesem Puyolem podnieśli pierwsze w tym sezonie trofeum. Mamy nadzieję, że za kilka miesięcy na Allianz Arena podniosą kolejny puchar – trofeum Ligi Mistrzów.

Bayern Monachium – FC Barcelona 0-2

Składy:

FC Barcelona: Víctor Valdés (Pinto 46″), Jonathan Dos Santos (Carmona 78″), Sergio Busquets (Piqué 75″), Fontàs, Maxwell (Jeffren 54″), Keita, Thiago, Iniesta (Riverola 60″), Pedro (Afellay 60″), Jonathan Soriano (Cuenca 66″) i Villa (Armando 84″).

Bayern: Butt, Rafinha, Badstuber, Luiz Gustavo, Contento, Pranjic, Alaba, Boateng, Usami, Olić i Petersen.