18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
55dn.3godz.24min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Przedsezonowa konferencja prasowa cz.III

Obrazek

Xavi jest pierwszym zawodnikiem, który wziął udział w konferencji prasowej w nowym sezonie. Powiedział, że dzięki dłuższemu odpoczynkowi tego lata zespół będzie lepiej przgotowany do rozgrywek.

W tym sezonie Xavi jest pierwszm piłkarzem, który spotkał się z przedstawicielami mediów na oficjalnej konferencji prasowej. Xavi wyjaśnił, że czuje się w pełni sił i wyjaśnił dlaczego rozpoczął wykonywanie pewnych specyficznych ćwiczeń: „Czuję mały dyskomfort w pięcie, a w zeszłym roku cierpiałem z powodu ścięgna Achillesa, więc lepiej dla mnie będzie aby teraz ćwiczyć indywidualnie”. Katalończyk dodał, że ma nadzieję na rychłe dołączenie do grupy.

Maksymalna liczba tytułów

W odniesieniu do ambicji zespołu, Xavi powiedział, że on i jego koledzy będą chcieli wygrać w tym sezonie tyle trofeów ile tylko się da, a mimo że Superpuchar Hiszpanii będzie pierwszym tytułem do zdobycia, to będą jednak też i „ważniejsze trofea”.

Nie miał zamiaru nikogo obrażać

W odniesieniu do swoich wypowiedzi sprzed tygodnia, Xavi wyjaśnił, że miał na myśli jedynie dobro Barçy i Ceska: „Przepraszam, nie miałem zamiaru obrażać Wengera ani Arsenalu”, powiedział.

Im więcej, tym lepiej

Xavi wyraził zadowolenie z faktu dołączenia do drużyny Fontása i Thiago, którzy według niego są gotowi na pierwszy zespół. Co do większej liczby zawodników w formacji pomocy, Xavi uważa, że „im więcej zawodników może grać w pomocy, tym lepiej. Wzajemnie się uzupełniamy”.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2011/07/przedsezonowa-konferencja-prasowa-cziii/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.