18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.2godz.18min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

„Jesteśmy wystarczająco dobrzy aby tworzyć historię”

Obrazek

Xavi powiedział dziś, że FC Barcelona ma „wystarczająco dobry zespół aby stworzyć historię”. Rozgrywający Dumy Katalonii jest bardzo podekscytowany sezonem, który rozpocznie się już niebawem.

Wypoczęty i z chęcią zdobywania kolejnych bramek. Tak teraz czuje się Xavi Hernández, który do treningów powróci w przyszły poniedziałek, kiedy to FC Barcelona rozpocznie swój presezon. „Jestem gotowy aby zacząć”, powiedział Xavi na konferencji prasowej, którą zorganizował podczas letniego kampusu na obiektach Sanctuari del Collell. Xavi wyznał, że jego zespół jest wystarczająco dobry aby tworzyć historię, a sam Katalończyk jest głodny sukcesów.

O Alexisie Sánchezie

Wiele z pytań kierowanych do Xaviego dotyczyło nowych transferów Klubu. Jednym z najczęściej powtarzanych nazwisk był Alexis Sánchez. Oto opinia Xaviego na temat chilijskiego zawodnika: „Ma wspaniałe zdolności, a najlepiej spisuje się w sytuacjach sam na sam, potrafi zdobywać bramki i zdestabilizować obronę rywala. Jest dynamiczny, wszechstronny i bezpośredni”. Jeśli jego transfer stanie się faktem, Xavi powiedział, że będzie to „spektakularne” wydarzenie.

„Cesc cierpi”

Drugą osobą na ustach wszystkich jest Cesc Fábregas. Xavi potwierdził, że rozmawiał tego lata ze swoim przyjacielem: „Rozmawiałem z Ceskiem na Ibizie i powiedział mi, że cierpi, bo chce przejść do Barcelony. To jego największe pragnienie, zrobił już wszystko w tym kierunku, a teraz chce aby Arsenal zezwolił na jego odejście”, powiedział Xavi przyznając jednak, że teraz wszystko zależy właśnie od włodarzy klubu z Londynu.

Przypadek Bojana

Xavi wypowiedział się też na temat możliwego odejścia z Barçy Bojana Krkica: „Przykro mi, że może odejść, ale możliwe, że zmiana otoczenia będzie dla niego dobrym wyjściem”. Co do Thiago i Fontása, którzy zostaną członkami pierwszego zespołu od nowego sezonu, Xavi nie ma wątpliwości: „Obaj są gotowi, tak samo jak i inni zawodnicy z drużyny”.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2011/07/qjestesmy-wystarczajaco-dobrzy-aby-tworzyc-historie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.