01.06.2024, g. 01:30
MLS
New York City FC vs San Jose Earthquakes
Do meczu pozostało:
1dn.0godz.31min.
11.62 X4.20 25.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rok prezydentury Rosella

Obrazek

Dziś mija pierwszy rok odkąd Sandro Rosell objął urząd Prezydenta FC Barcelony. Od początku istnienia Klubu jest 39. osobą, która zarządza Barçą.

Mija dziś dokładnie 365 dni odkąd Sandro Rosell oficjalnie został Prezydentem FC Barcelony, 18 dni po wyborach, które odbyły się 13 czerwca. Oficjalna ceremonia objęcia urzędu miała miejsce w ogrodach w la Masía. Co ciekawe, ostatnią rzeczą w tym sezonie, jaką uczynił Rosell było własnie zamknięcie tego obiektu na rzecz nowego.

W swojej pierwszej przemowie, nowy Prezydent Barçy zaznaczył, że on i jego zarząd chcą być „dla wszystkich członków” i zrobi to z „pełną gwarancją”. Wyraził też swoje przekonanie do „poprawiania wszystkiego co wymaga poprawy. Wiemy, że trudno będzie nam być lepszymi niż teraz, ponieważ obecny poziom jest wysoki, ale chcemy osiągnąć jeszcze wyzszy. Ponieważ jesteśmy Barçą!”

W jego pierwszym roku jako Prezydenta, Klub wygrał łącznie 16 trofeów. Sekcja piłkarska wygrała Ligę, Superpuchar i Ligę Mistrzów, koszykarze Ligę Katalońską, Superpuchar ACB, Copa del Rey i Ligę ACB, szczypiorniści, Ligę Pirenejską, Ligę Asobal i Ligę Mistrzów, sekcja futsalu zdobyła Copa Catalunya, Ligę, Copa del Rey i Puchar Hiszpanii, a hokej na wrotkach Copa del Rey i Copa Continental.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2011/07/rok-prezydentury-rosella/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.