04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.13godz.33min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sánchez leci do Barcelony

Obrazek

Alexis Sánchez jest już w Barcelonie! Po długich wyczekiwaniach i opóźnieniach pierwszy w historii Chilijczyk grający w Barçy przybył już do stolicy Katalonii.

19:25: Alexis jest w Barcelonie!

Zawodnik przybył już na lotnisko El Prat, skąd udał się do biur Klubu. Jego prezentacja została zaplanowana na godzinę 13:30 w poniedziałek na Camp Nou.

18:30 Alexis jest w Madrycie

Chilijski piłkarz dotarł już do stolicy Hiszpanii i teraz udaje się do Barcelony. Tłumy kibiców już oczekują na jego przybycie na lotnisku El Prat.

17:15 Messi gratuluje Alexisowi

Argentyńczyk cieszy się z transferu Sáncheza i uważa, że „szybko zaadaptuje się” w Dumie Katalonii.

12:24 Komunikat Klubu

Klub poinformował, że w wyniku opóźnienia samolotu zawodnik pojawi się w klubowych biurach o godzinie 20:30.

10:00 Opóźnienie samolotu

Samolot Alexisa miał wylądować w Barajas o 13:25, ale jak informuje AENA, stało się to o godzinie 16:05. Tak samo przesunięciu ma ulec podpisanie umowy – o godzinie 18:00.

1:00 Alexis udaje się do Barcelony

Alexis Sánchez udaje się w podróż do Barcelony. Zawodnik musi być na lotnisku eskortowany przez siły porządkowe w związku z ogromną ilością fanów, którzy się tam zgromadzili.

Nowy nabytek FC Barcelony przed odlotem zapewnił, że jest „dumny z możliwości grania w jednej drużynie z najlepszym piłkarzem na świecie, Leo Messim”. Dodał, że w Barcelonie chce pokazać wszystko, czego nauczył się dotychczas: „Barcelona to wielki klub, jestem szczęśliwy, że mogę tutaj grać. Chcę pokazać coś więcej niż tylko to co dotychczas”.

Zapytany o to jakie to uczucie być pierwszym w historii Chilijczykiem grającym dla Barcelony, odpowiedział: „Nigdy nie myślałem, że Chilijczyk będzie mógł zagrać dla Barcelony, nikt chyba się tego nie spodzieawł. Teraz muszę coś udowodnić”.

Chciał też uniknąć porównań z Cristiano Ronaldo: „Czy jestem Cristiano Ronaldo Barcelony? Nie, jestem Alexisem Sánchezem Barcelony, nic więcej”.

Źródło: Mundo Deportivo/AS

mainXX:/2011/07/sanchez-leci-do-barcelony/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.