18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
55dn.2godz.59min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Za tydzień powrót do treningów

Obrazek

Piłkarzom FC Barcelony pozostał już tylko tydzień wakacji. W przyszły poniedziałek zawodnicy pierwszej drużyny rozpoczną przygotowania do presezonu 2011/12.

Trudno uwierzyć, że minęło już sześć tygodni od kiedy zawodnicy FC Barcelony pozowali do pamiątkowych zdjęć z trofeami zdobytymi w minionym sezonie i udali się na zasłużone wakacje. Jednak okres ten zbliża się już ku końcowi, a na Ciutat Esportiva ruszyły przygotowania aby zapewnić zawodnikom wszystko czego będą potrzebowali w nowym sezonie.

Inaczej niż w okresie kiedy rozgrywane były Mistrzostwa Świata i Europy, większość zawodników mogła cieszyć się długim wypoczynkiem w lecie 2011 roku. Jedynymi wyjątkami są czterej piłkarze biorący udział w turnieju Copa América oraz Thiago, Bojan i Jeffren, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Europy U-21. Jednak wszyscy ci zawodnicy odpoczywali ponad pięć tygodni.

Jednak w rzeczywistości zawodnicy, którzy nie grali w meczach reprezentacji na zakończeniu sezonu – Xavi i Puyol – mieli aż siedem tygodni wakacji.

Dobrze wiadomo, że najważniejszą rzeczą w sporcie są regularne treningi, a powrót do formy po dłuższym odpoczynku zajmuje sporo czasu. Większość zawodników mogła odciąć się na dobre od futbolowego świata, całkiem inaczej niż w zeszłym roku kiedy to Hiszpania z ośmioma zawodnikami Barçy w składzie zdobyła złoto na Mundialu.

Został już tylko jeden tydzień odpoczynku, a w poniedziałek zawodnicy Barcelony powrócą z naładowanymi bateriami aby kontynuować wspaniałą podróż, którą rozpoczęli trzy lata temu z Pepem Guardiolą.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2011/07/za-tydzie-powrot-do-treningow/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.