04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.7godz.45min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zainteresowanie Keitą

 

 

 

 

 

 

AC Milan, Inter, Juventus, Bayern, Atletico Madryt i Valencia zainteresowane Malijczykiem.

Z jednej strony, wielkie futbolowe marki, takie jak Milan, Inter, Juventus czy Bayern, z drugiej, kluby o nieco mniejszej renomie, jak Atletico Madryt i Valencia, wyraziły swoje zainteresowanie pomocnikiem Barcelony, Seydou Keitą. Mimo, że w sezonie 2010/2011, 31 letni Malijczyk, nie rozegrał zbyt wielu spotkań, wiele klubów chętnie widziałoby go u siebie.

Właśnie ta drugorzędna rola, jaką Keita odgrywał w ostatnim sezonie, wzbudziła zainteresowanie ze strony wspomnianych wcześniej klubów. Żadna oficjalna oferta za Malijczyka nie wpłynęła jednak do katalońskiego klubu. Powodem są zapewne publiczne deklaracje Keity, w których zawodnik ten wyraził chęć kontynuowania swojej kariery w katalońskim klubie.

Seydou Keita ma ważny kontrakt z Barceloną do czerwca 2014 roku i utrzymuje, że ilekroć rozmawia z Guardiolą o swojej przyszłości w klubie, to Mister Barçy zawsze zapewnia, że liczy na Malijczyka. Wobec tego, niezależnie od roli, jaka będzie przypisana Keicie w przyszłym sezonie, zawodnik woli pozostać w klubie.

Należy przypomnieć, że trener Blaugrany wielokrotnie chwalił swojego doświadczonego podopiecznego, doceniając przygotowanie i wkład, jaki Keita wnosi do drużyny. Guardiola określił nawet rezerwowgo zazwyczaj Malijczyka, jako wzór do naśladowania.

Wartość rynkowa Seydou Keity wynosi około 14 milionów euro. Latem 2008 roku, Barcelona wyłożyła dokładnie taką kwotę, aby pozyskać Malijczyka z Sevilli. Andaluzyjska drużyna z kolei, w 2007 roku musiała zapłacić francuskiemu Lens za Keitę 4 miliony euro.

Źródło: Mundo Deportivo

mainXX:/2011/07/zainteresowanie-keit/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.