1dn.10godz.41min.

Barça pokonuje Real, pierwsze trofeum zdobyte!

Lepiej rozpocząć sezonu Barça nie mogła. Podopieczni Pepa Guardioli w przed chwilą zakończonym spotkaniu pokonali 3-2 Real Madryt, zdobywając w ten sposób Superpuchar Hiszpanii. Jest to pierwsze trofeum w tym sezonie. Mecz był bardzo wyrównany, po raz kolejny Gran Derby było bardzo brutalne, obejrzeliśmy dużo żółtych kartek, a także czerwonych. Nie zabrakło przepychanek pomiędzy piłkarzami. Obejrzeliśmy to co najważniejsze, czyli bramki. Strzelcami goli dla Barçy byli: Messi x2 i Iniesta. Dla Królewskich strzelali: Ronaldo i Benzema.

Widać było, że Blaugrana nie jest jeszcze w optymalnej formie. Real był lepiej przygotowany kondycyjnie, jednak podopieczni Guardioli są w tyle w przygotowaniach, dlatego było to tak widoczne. Warto zaznaczyć, że w Dumie Katalonii zadebiutował Cesc Fàbregas, który pojawił się na ostatni kwadrans. Były piłkarz Arsenalu przekonał się na własnej skórze jak brutalne są mecze pomiędzy tymi drużynami. W doliczonym czasie gry został brutalnie sfaulowany przez Marcelo, za co Brazylijczyk otrzymał czerwoną kartkę.

Po 45 minutach spotkania na Camp Nou, FC Barcelona wygrywała 2-1 z Realem Madryt. Barça objęła prowadzenie za sprawą Iniesty, a miało to miejsce w 14 minucie. Pięć minut później jednak Real zdołał wyrównać za sprawą Cristiano Ronaldo, który zmienił lot piłki po uderzeniu Benzemy. Chwilę później Ronaldo ponownie dał o sobie znać. W 21″ dał o sobie znać Pedro, który popisał się silnym strzałem, który jednak zdołał obronić Casillas, wybijając piłkę na rzut rożny. w 27″ Khedira pokazał po raz kolejny, że potrafi grać ostro. w brutalny sposób potraktował Xaviego za co został ukarany żółtą kartką. Tym razem uderzył z dystansu, jego strzał na poprzeczkę sparował Valdes. Minęło kilka minut i znów Real stworzył sobie dogodną sytuację, tym razem strzał Ozila wybronił Valdés.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy to przewaga podopiecznych Blaugrany, którzy bardzo długo utrzymywali się przy piłce. W 41″ Xavi wchodzi wślizgiem, jednak jest spóźniony i fauluje Coentrao, za co sędzia każę go żółtą kartką. W ostatniej minucie pierwszej części gry zamieszanie w polu karnym Realu, Pique zagrywa do Messiego, który lobuje Casillasa i mamy 2-1.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze Realu, którzy utrzymywali się długo przy piłce. Widać było lepsze przygotowanie kondycyjne drużyny Mourinho. Jednak Barca umiejętnie przesuwała się w obronie. Bardzo dobrze w dzisiejszym pojedynku zagrali boczni obrońcy, Dani Alves i Éric Abidal, których na pewno zapamięta Cristiano Ronaldo, ponieważ przegrywał z nimi regularnie pojedynki sam na sam. W 54″ brzydki faul Marcelo na Messim, obrońca Realu otrzymuje żółtą kartkę. Chwile później tym samym kartonikiem ukarany zostaje Cristiano Ronaldo. W 62″ Pepe brutalnie uderzył łokciem Messiego, za co otrzymał żółtą kartkę. Warto zaznaczyć, że później ten sam zawodnik w podobny sposób zaatakował Pique, jednak sędzia tego nie zauważył. Minutę później groźna sytuacja Barcy, strzela Villa, ale nic z tego. Nadal mieliśmy 2-1. W 82″ Real doprowadza do wyrównania. Zamieszanie w polu karnym Blaugrany, niefrasobliwe zachowanie graczy katalońskiej drużyny i Benzema z najbliższej odległości pokonuje Valdesa. Każdy już myślał, że czeka nas dodatkowe 30 minut, jednak Messi wziął sprawę w swoje ręce. W 88″ dośrodkowanie Adriano z prawej strony, Messi na wślizgu złożył się do strzału i nie dał najmniejszych szans Casillasowi. Szał radości na trybunach, bo Barca była o krok od zdobycia trofeum. Trzy minuty później Argentyńczyk miał kolejną szansę do zdobycia bramki, tym razem w pojedynku sam na sam górą był Iker. W ostatniej minucie doliczonego czasu piłkę na środku boiska otrzymał Fàbregas, został on brzydko zaatakowany przez Marcelo, za co Brazylijczyk trzymał czerwoną kartkę. Rozpętała się przepychanka pomiędzy piłkarzami, a także sztabem szkoleniowym obu drużyn. Czerwone kartki obejrzeli Ozil i Villa.

Blaugrana dowiozła prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego zdobywając w ten sposób pierwsze trofeum w tym sezonie! Teraz przed podopiecznymi Guardioli dużo pracy, aby być w optymalnej formie kondycyjnej. Superpuchar dla Barcy!

FC Barcelona Valdés; Alves, Piqué, Mascherano, Abidal, Sergio Busquets (Keita, min.85), Xavi, Iniesta, Pedro (Cesc, min.82), Villa (Adriano, min.73), Messi

Real Madrid Casillas; Ramos, Pepe, Carvalho, Coentrao, Xabi Alonso, Khedira (Marcelo, min.45), Di Maria (Higuaín, min.63), Özil (Kaka, min.78), Cristiano Ronaldo, Benzema.

Źródło: własne

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2011/08/barca-blisko-zdobycia-trofeum/