4dn.2godz.8min.

Barcelonistas w reprezentacjach

Obrazek

W środowy wieczór odbyły się spotkania międzynarodowe z udziałem zawodników Barçy: Hiszpania przegrała minimalnie z Włochami, Brazylia przegrała 3-2 z Niemcami, a Francja zremisowała z Chile 1-1.

Villa, Valdés, Iniesta, Thiago, Busquets i Piqué wystąpili w zespole Mistrzów Świata, Alves zagrał w przegranym meczu Brazylii, a Abidal i Alexis wystąpili w meczu Francji z Chile na południu Francji.

Hiszpania pokonana przez Włochy (2-1)

W wyjściowym składzie Hiszpanów spośród zawodników FC Barcelony znaleźli się tylko Piqué i Iniesta, a gospodarze tego spotkania szybko narzucili swoje tempo, a już w 4. minucie w poprzeczkę uderzył Criscito. W 11. minucie Włosi wyszli na prowadzenie dzięki bramce Montolivo. Hiszpania odpowiedziała i w 30. minucie spotkania Iniesta popisał się wspaniałym podaniem do Cazorli, ale pomocnik Málagi uderzył tylko w słupek. Jednak cztery minuty później Xabi Alonso dał Hiszpanom remis wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu na Llorente.

Llorente musiał wejść z ławki aby zastąpić Fernando Torresa, gdyż zawodnik Chelsea został uderzony w głowę. Busquets także wszedł z ławki zastępując Piqué, który utykając opuścił boisko. Valdés, Villa i debiutant Thiago weszli na boisko w drugiej połowie.

Pech Villi

Villa może mówić o wielkim pechu po tym jak nie udało mu się zdobyć żadnej bramki w drugiej połowie, zwłaszcza po tym jak miał aż osiem dogodnych sytuacji na zdobycie gola. Najlepsza przyszła w 88. minucie kiedy po podaniu Arbeloi Villa uderzył w poprzeczkę. Napastnik FC Barcelony miał też świetną sytuację z Davidem Silvą w 79. minucie, ale to nie był wieczór Hiszpanów.

Valdés w szczytowej formie

Víctor Valdés nadal jest w świetnej dyspozycji i wspaniale obronił dwie bardzo groźne sytuacje, jednak nie był w stanie powstrzymać grającego w Liverpoolu Aquilano, który zdobył gola w 82. minucie po błędzie Albiola.

Niemcy pokonują Brazylię (3-2)

Dani Alves wyszedł w podstawowym składzie reprezentacji Brazylii i miał udział w kilku groźnych dośrodkowaniach w pierwszej połowie, ale Niemcy byli w tym spotkaniu po prostu lepsi i mimo, że Robinho z karnego i Neymar zdobyli dwa późne gole, to bramki Schweinsteigera, Götzego i Schürrlea dały zwycięstwo gospodarzom.

Alexis i Abidal naprzeciwko siebie w Montpellier

Tymczasem najnowszy nabytek Barçy, Alexis Sánchez, zagrał wczoraj przeciwko nowemu koledze z zespołu – Ericowi Aidalowi, a Chile zremisowało z Francją 1-1. Abidal rozegrał pełne spotkanie, a Alexis wszedł tylko na drugą połowę.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/08/barcelonistas-w-reprezentacjach/