2dn.13godz.56min.
11.36 X5.00 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Ciekawostki z meczu Barça – Villarreal

Wczorajszy mecz zakończył się pogromem i wielką fiestą na Camp Nou. Poniżej zamieszczamy kilka ciekawostek jakie towarzyszyły spotkaniu z Villarrealem.

Minuta ciszy

Mecz między FC Barceloną i Villarrealem poprzedziła minuta ciszy w hołdzie zmarłego Heriberta Barrery, pierwszego Prezydenta Parlamentu Katalonii po upadku dyktatury. Zawodnicy Dumy Katalonii mieli podczas spotkania założone czarne opaski, a flagi zostały opuszczone do połowy masztów.

Zakaz wnoszenia kasków

Fani, którzy przybyli na stadion na motocyklach natknęli się na niespodziankę po przyjeździe na Camp Nou. Ze względów bezpieczeństwa zakazano wnoszenia przedmiotów takich jak kaski na stadion. Jednak ze względu na to, że przy kasach utworzyły się ogromne kolejki, przepis ten został zawieszony i obowiązywać będzie od następnego meczu.

Valdés, kapitan

Kapitanem FC Barcelony we wczorajszym meczu był Víctor Valdés, ponieważ kontuzję leczy nadal Carles Puyol, a Xavi Hernández nie rozpoczął spotkania od pierwszej minuty.

Bez szpaleru dla Mistrza

Zawodnicy Villarrealu zaoferowali uczynienie szpaleru zawodnikom FC Barcelony po tym jak zdobyli Superpuchar Hiszpanii, jednak Barça nie chciała przyjąć takiego gestu.

Debiut i gol

Alexis zadebiutował wczorajszej nocy na Camp Nou. Podczas rozgrzewki przed drugim meczem o Superpuchar Hiszpanii doznał urazu i nie wziął też udziału w Puchrze Gampera. Swój debout na Camp Nou Chilijczyk przypieczętował bramką.

Dedykacja

Thiago, który zdobył pierwszą bramkę, zadedykował swoje trafienie kolegowi z drużyny rezerw – Jonathanowi dos Santosowi.

Wysoka frekwencja

W pierwszym meczu sezonu 2011/12 na Camp Nou na stadion przyszło dokładnie 75 097 kibiców.

Messi, stulecie

Czwartą bramkę w tym spotkaniu zdobył Leo Messi, co było jego setnym trafieniem na Camp Nou. Ale Argentyńczyk wyraźnie nie był tym zadowolony i zaraz potem zdobył 101. bramkę.

Irytujące lasery

W połowie drugiej części spotkania, arbiter wczorajszego meczu udał się na rozmowę z przedstawicielem FC Barcelony, Carlosem Navalem aby poinformować go o używaniu laserów przez kibiców. Natychmiastowo na tablicy wyników ukazał się komunikat o zaprzestaniu urzywania tych urządzeń w czasie meczu.

Wizyty

Na loży honorowej pojawiła się znana kucharka Carme Ruscadella, która nie chciała przegapić inauguracji ligi na Camp Nou.

Zbieg okoliczności?

5-0 przeciwko Realowi Madryt również miało miejsce w poniedziałek 29 dnia miesiąca.

Źródło: Sport.es

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/08/ciekawostki-z-meczu-barca-villarreal/