4dn.9godz.32min.

Awans do finału: Barça 2:1 Girona

Barca

FC Barcelona złożona z samych młodych graczy wywalczyła awans do finału Pucharu Katalonii. Barça pokonała zespół Girony 2:1.Bramkę dla FC Barcelony zdobył w 42. minucie Lobato oraz w 57. minucie Riverola, a dla Girony  trafił w 32. minucie Saizar. Finałowym przeciwnikiem naszej drużyny będzie Espanyol, który pokonał Nastic również 2:1. Poniżej przedstawiamy przebieg dzisiejszego spotkania.

W 3. minucie meczu gracze Girony wyszli z atakiem, jednak asystent sędziego pokazał, że gracz drugoligowego klubu jest na spalonym. Jak się okazało na powtórce był to błąd arbitra, gdyż spalonego nie było, a zawodnik Girony wychodziłby sam na sam z bramkarzem Barçy. Druga groźna sytuacja miała miejsce w 18. minucie spotkania – dzisiejszy rywal Blaugrany wykonywał rzut wolny i po małym zamieszaniu piłka spadła pod nogi piłkarza naszego przeciwnika, który bez wahania oddaje strzał na bramkę Mino. Futbolówka poszybowała w sam środek bramki, a golkiper Dumy Katalonii broni uderzenie. W 32. minucie spotkania pada  pierwszy gol dla Girony. Błąd obrońców Barçy i Gaizka Saizar wyszedł sam na sam z bramkarzem, trafiając do siatki. Azulgrana pierwszy raz poważnie zagroziła w 42. minucie. Pierwsza poważniejsza akcja i.. bramka! Lobato wbiega z lewej strony wzdłuż linii 16 metra i i oddaje strzał, który wpada po rykoszecie obok prawego słupka. 1:1! Pierwsza połowa kończy się wynikiem remisowym, jednak to Girona miała więcej okazji, aby prowadzić.

Druga część spotkania już dużo lepsza w wykonaniu Barcelony, jednakże początek znowu należał do Girony. 5. minut po wznowieniu gry nasi rywale mieli rzut wolny. Po dośrodkowaniu jeden z snajperów Girony dobiegł do piłki i posłał ją obok wychodzącego golkipera Blaugrany. Do piłki zdążył dobiec Sergi Gomez i wybił ją tuż przed linią. uff.. 6. minut później na bramkę strzeżoną przez Santamarię uderza Deulofeu, jednak bramkarz nie daje się pokonać. W 57. minucie pojedynku o finał Pucharu Katalonii Marti Riverola dostaje piłkę od Carmony z prawej strony boiska i.. bramka! 2:1. Młody zawodnik Barcelony trafia z bliskiej odległości. do siatki. 20. minut przed końcem Barça bliska zdobycia kolejnego gola. Tym razem zza pola karnego uderzał Dalmau, a po chwili Carmona, jednak nikomu nie udało się pokonać bramkarza Girony. W 82. minucie spotkania Dumę Katalonii ratuje Mino, który wykazał się dobrym refleksem wybijając futbolówkę na rzut rożny po strzale jednego z piłkarzy rywali. Po kilku minutach sędzia zagwizdał po raz ostatni i mecz kończy się wynikiem 2:1 dla Azlugrany.

FC Barcelona, którą w turnieju reprezentują młodzi zawodnicy awansowała do finału Pucharu Katalonii. Bordowo-granatowym przyjdzie mierzyć się z Espanyolem Barcelona.

2 – Barcelona: Miño; Dalmau, Gómez, Rosell (Armando, min.46), Balliu; Gustavo (Deulofeu, min.46), Dos Santos, Riverola, Carmona (Espinosa, min.78); Lobato (Cuenca, min.62) i Saúl (Rafinha, min.46).

1 – Girona: Santamaría, Luso, Richi (Migue, min 46), Rigo, José, Marcos, Dorca, Juanlu (Moha, min 68), Jandro (Garmendia, min.68); Gaizka (Dani Nieto, min 61) i Benja (Ion Vélez, min 61).

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/08/do-przerwy-barca-11-girona/