3dn.18godz.5min.

Espanyol z Pucharem: Barça 0:3 Espanyol

Obrazek

Młodzi zawodnicy Barcelony nie dają rady w finale Pucharu Katalonii. Duma Katalonii przegrywa z Espanyolem 3:0. Trzy bramki dla naszych rywali zdobył Thievy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0 i z gry naszych zawodników mogliśmy być zadowoleni. Obie ekipy stworzyły sobie dogodne sytuacje, lecz nie udało się zdobyć żadnego gola. Drugie 45. minut okazało się dużo słabsze w naszym wykonaniu i w rezultacie straciliśmy aż trzy gole, nie trafiając do siatki rywali ani razu.

Pierwszą groźną akcję w dzisiejszym spotkaniu mogliśmy obejrzeć w 5″. Ładna akcja Espanyolu, Thievy znalazł się przed Oierem, jednak górą bramkarz Barcy. Chwilę później odpowiedź ze strony Blaugrany, strzela Delofeu, jednak bramki nie obejrzeliśmy. W 10″ druga szansa strzelecka dla Espanyolu, tym razem na strzał zdecydował się Cristian Gomez, jednak ponownie górą Oier. Osiem minut później kolejna ciekawa akcja Espanyolu, którą strzałem zakończył Cristian Alfonso. Na nasze szczęście nie padła z tego bramka. Barca odpowiedziała indywidualną akcją Delofeu w 26″. Piłkarz ten jednak stracił piłkę, chcąc samemu zakończyć akcję. Chwilę później znów o sobie dał znać Cristian Alfonso,jednak i tym razem nie udalo mu się zaskoczyć Oiera. W 33″ kolejna akcja Deulofeu, który ograł dwóch graczy, jednak jeden z piłkarzy Espanyolu w osatniej chwili wybija futbolówkę z linii bramkowej. Gerard jest bardzo aktywny w pierwszej połowie spotkania. W końcówce pierwszej połowy Cuenca zdecydował się na strzał, jednak tylko rzut rożny dla Barcy, po którym nic nie wynikło.

W pierwszej części spotkania obie drużyny stworzyły sobie akcję, po których mogły objąć prowadzenie. Jednak przez czterdzieści pięć minut żaden zespół nie zdołał trafić bramki.

Druga połowa nie rozpoczęła się dla Barçy dobrze. W 51. minucie spotkania piłkarze Espanyolu objęli prowadzenie. Thievy dostał piłkę z lewej strony, wbiegł z nią w pole karne i delikatnie uderzył..1:0. 3. minuty później było już 2:0 i ponownie Thievy! Zawodnik dostał piłkę i zamarkował zagranie czym położył gracza Dumy Katalonii na murawie i spokojnie uderza po długim słupku, pokonując naszego bramkarza. W 58. minucie Blaugrana miała rzut wolny, jednak mocny strzał Dos Santosa zdołał wybić na rzut rożny. Azulgrana cały czas starała się zagrażać bramce przeciwników. Bliski umieszczenie piłki w siatce był Deulofeu, ale nic z tego.. Pierwsza część w wykonaniu bordowo-granatowych była dużo lepsza. W 77. minucie spotkania, Thievy zabrał futbolówkę jednemu z graczy Barçy i popędził w kierunku bramki Oiera mijając przy tym dwóch obrońców. Wyszedł sam na sam i.. bramka – hattrick piłkarza Espanyolu. Młodzi gracze Barcelony nie dali rady Espanyolowi i mecz kończy się wynikiem 3:0.

Espanyol zdobył Copa Catalunya drugi raz z rzędu. Czytając nazwiska zawodników, możemy stwierdzić, że naszą klub reprezentowała Barcelona B. Przed tymi zawodnikami jest jeszcze wiele sukcesów.

FC Barcelona: Oier; Rosell (Belliu, min.46), Sergi Gómez, Armando, Grimaldo; Gustavo (Riverola, min.54), Espinosa (Dos Santos, min46), Rafinha; Saúl (Carmona, min.46), Cuenca (Dongou, min.71) y Deulofeu.

Espanyol: Casilla, Galán (Senén, min.46), Canal, Zou, Clerc, Luís García, Javi López, Cristian Alfonso (Kilian, min.74), Thievy (Albarran, min.86), Cristian Gómez y Pirulo (Víctor Álvarez, min. 74).

Źródło: własne.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/08/espanyol-z-pucharem-barca-03-espanyol/