5dn.10godz.21min.
11.33 X5.00 28.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Porto pokonane; Barça z Superpucharem Europy!

Obrazek
Podopieczni Pepa Guardioli pokonali 2:0 FC Porto i zdobyli drugie już w tym sezonie oficjalne trofeum jakim jest Superpuchar Europy. W pierwszej połowie bramkę zdobył geniusz , na którego brakuje słów – Leo Messi, a w drugiej połowie do siatki trafił Cesc Fabregas, zdobywając drugiego gola dla Blaugrany  w przeciągu kilku dni. Barca na przełomie całego spotkania utrzymywała się bardzo długo przy piłce. Piłkarze hiszpańskiego klubu wymieniali między sobą mnóstwo podań, a bezradni Portugalczycy sięgali do brutalnych fauli, po których dwóch graczy obejrzało czerwone kartki. Dla Dumy Katalonii jest to czwarty Superpuchar Europy i miejmy nadzieję, że nie ostatni!

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie bardzo spokojne. Barça zaczęła od razu w swoim stylu, długo wymieniając podania. Pierwszą groźną akcję jednak stworzył zespół z Portugalii. W 6. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Moutinho, piłkę końcami palców na rzut rożny wybił Victor Valdes. Cztery minuty później Blaugrana mogła wyjść na prowadzenie. Piłka odbiła się od jednego z obrońców Porto, trafiła do Pedro, który próbował przelobować wychodzącego z bramki Heltona, jednak futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Hiszpan mógł zachować się znacznie lepiej, z boku miał lepiej ustawionego Xaviego i Ville, którzy wpakowałby piłkę do pustej bramki. Chwilę później dał o sobie znać aktywny dzisiejszego dnia Hulk. Jego strzał z narożnika pola karnego na szczęście minął światło bramki. W 13. minucie Mascherano nieprzepisowo zatrzymał Hulka, po rzucie wolnym piłka uderzyła w mur. W 28. minucie, błysnął Messi, który ograł trzech graczy Porto, zagrał prostopadłą piłkę do Villi, którego uprzedził wychodzący z bramki Helton. Minutę później C.Rodrígue nie przepisowo zatrzymał Alvesa, za co został ukarany żółtą kartką. W 36. minucie kolejna składna akcja zawodników Barçy, Adriano zagrał do Xaviego, który zdecydował się na strzał. Tym razem górą Helton, który sparował futbolówkę na rzut rożny. W 37. minucie  kibice zgromadzeni na stadionie Stade Louis II obejrzeli pierwszego gola, którego strzelcem był niezawodny Leo Messi. Argentyńczyk wykorzystał koszmarny błąd Guarina, który wdarł się w drybling blisko swojego pola karnego, tracąc równowagę nie patrząc zagrał do swojego bramkarza. Z pod bramki Porto powracał Messi, który skorzystał z prezentu, ograł Heltona i strzelił do pustej bramki.

Pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się jednobramkowym prowadzeniem podopiecznych Pepa Guardioli. Barça była zespołem lepszym, utrzymującym się bardzo długo przy piłce, wymieniając mnóstwo podań.

Początek drugiej połowy należał do drużyny FC Porto. W 51 minucie spotkania Iniesta otrzymał żółtą kartę za niesportowe zachowanie. 3. minuty później Guarin fenomenalnie uderzył z 30 metrów. Piłka zmierzała na słupek, ale Victor Valdes zdołał sparować to uderzenie. Chwilę potem mogło być już 2:0 dla Barcelony, jednak David Villa źle uderzył i Helton wyłapał futbolówkę. W 60. minucie Pedro miał znakomitą okazję do podwyższenia wyniku, lecz zagubił się w polu karnym i w rezultacie nie oddał nawet strzału na bramkę rywali. Po chwili dochodzi do pierwszej zmiany w szeregach Barçy – na boisko wchodzi Alexis Sanchez, a murawę opuszcza David Villa. Dwie minuty później, Busquets zmienia Adriano. W 65. minucie Rolando nieprzepisowo powstrzymuje Messiego i otrzymuje żółty kartonik. W 69. minucie na boisku pojawia się Varela, który zastępuje C. Rodrigueza, a 4. minuty później dochodzi do nieporozumienia piłkarzy Dumy Katalonii, ale udało się uniknąć straty gola. Na 10. minut przed końcem pojedynku Abidal ostro zaatakował nogi Guarina. Sędzia, jednak nie zdecydował się podyktować rzutu karnego. W 81. minucie meczu na murawie pojawia się Cesc Fabregas. Chwilę później zostaje on sfaulowany przez Guarina i w konsekwencji gracz Porto otrzymał żółtą kartkę. W 85. minucie Rolando dostaje drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwony za wejście w nogi Leo Messiego. Na 3. minuty przed końcem Barcelona zdobywa drugiego gola. Do siatki trafia Fabregas. Piękna akcja zakończona cudownym przyjęciem i uderzeniem. Hiszpan potrzebował niespełna 10. minut, aby wpisać się na listę strzelców. W doliczonym czasie gry Guarin otrzymuje czerwoną kartkę po brutalnym wejściu w nogi Mascherano. W rezultacie Portugalczycy kończą starcie z Blaugraną w dziewiątkę.

Duma Katalonii wywalczyła drugie już w tym sezonie oficjalne trofeum. Wcześniej bordowo-granatowi zdobyli Superpuchar Hiszpanii, będąc lepszym w dwumeczu od Realu Madryt.

FC Barcelona – FC Porto 2:0

Bramki:
37. minuta – Lionel Messi
87. minuta  – Cesc Fabregas

FC Barcelona: Valdés; Alves, Mascherano, Abidal, Adriano (min.63); Sergio Busquets, Xavi, Iniesta; Pedro (Cesc, min.80), Villa (Alexis, min.61) oraz Messi.

Porto: Helton; Sapunara, Rolando, Otamendi, Fucile; Souza (Fernando, min.77), Guarín, Moutinho; Hulk, Cristian Rodríguez (Varela, min.69) oraz Kleber (Belluschi, min.77).

Źródło: własne

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/08/fatalny-bd-guarina-barca-prowadzi-1-0/