4dn.0godz.58min.

Finał Pucharu Katalonii: Barça – Espanyol

blank

Dzisiaj o godzinie 21:45 odbędzie się finałowe spotkanie Pucharu Katalonii. Rywalem naszego zespołu będzie Espanyol. Obie drużyny w półfinale pokonały swoich przeciwników wynikiem 2:1. Blaugrana wyeliminowała zespół Girony, a Espanyol okazał się zwycięski w spotkaniu z Nastic. Tak więc, Duma Katalonii staje przed drugą już szansą zdobycia nieoficjalnego trofeum w nowym sezonie. Pierwszym z nich była wygrana w turnieju Audi Cup. Czy i tym razem wyjdziemy z finałowego pojedynku zwycięsko?

W półfinałowym starciu „odmłodzonej” Barçy z Gironą padł wynik 2:1. Mecz nie rozpoczął się dla nas dobrze. Nie mogliśmy zagrozić w żaden sposób bramce strzeżonej przez Santamarię. To zespół Girony przeważał i był bliski objęcia prowadzenia. W końcu po 32. minutach gry obrońcy Barcelony popełnili błąd i w rezultacie Gaizka Saizar wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Po stracie gola, Duma Kataloni zaczęła grać lepiej. W 41. minucie Lobato wbiegł  z piłką z prawej strony wzdłuż linii 16 metra i oddał strzał, po którym futbolówka wpadła tuż obok prawego słupka. Pierwsze 45. minut zakończyło się wynikiem 1:1. W drugiej połowie, a dokładniej w 57. minucie gola na wagę zwycięstwa i awansu do finału zdobył Riverola. Zawodnik Barçy wpakował piłkę do bramki z bliskiej odległości.

Drużyna Espanyolu pokonała w półfinale 2:1 zespół Nastic. Pierwszą bramkę zdobył w 39. minucie spotkania Gila, który po dośrodkowaniu z lewej strony boiska strzela bramkę głową. Espanyol przegrywał.. jednak na odpowiedź długo nie trzeba było czekać. Wyrównujący gol padł na 3. minuty przed zakończeniem pierwszej połowy. Po wrzutce z prawej strony do piłki dopada Osvaldo i umieszcza futbolówkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. W 87. minucie decydującego gola z główki zdobył strzelec pierwszej bramki dla Espanyolu – Osvaldo.

08/08/2011 Barcelona – Girona 2:1

Transfery Espanyolu w tegorocznym okienku transferowym: Hector Moreno (AZ Alkmaar), Adrian Luna (Defensor Sporting), Juan Angel Albin (Getafe), Marvin Zeegelaar (Ajax Amsterdam), Rui Fonte (wypożyczenie – Sporting Lizbona), Didac Vila (wypożyczony – AC Milan). Z klubu odeszli natomiast: Jose Callejon (Realu Madryt), Javier Chica (Real Betis), Ivan Alonso (Toluca), Ben Sahar (wypożyczenie – Auxerre).

W zespole Espanyolu grają tacy zawodnicy jak: Pablo Osvaldo, Luis Garcia Fernandez, Joan Verdu, Juan Forlin. Dzisiejszy mecz będzie na pewno trudniejszy od wczorajszego. Rywal dużo groźniejszy. Prawdziwe wyzwanie dla młodych zawodników Barcelony.

Dwudziestoosobowa lista zawodników Barçy: Balliu, Sergi Gómez, Carmona, Deulofeu, Dos Santos, Cuenca, Espinosa, Armando, Riverola, Oier, Rosell, Ayala, Berjón, Rafa Alcántara, Pol Calvet, Miño, Grimaldo, Lobato, Gustavo i Dongou.

Finał Pucharu Katalonii: FC Barcelona – Espanyol Barcelona
9 sierpnia – godzina 21:45

Źródło: własne/ źródło zdjęcia: DVilla.pl

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/08/fina-pucharu-kataloniibarca-espanyol/