31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.7godz.47min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Guardiola na pomeczowej konferencji prasowej

Obrazek

Pep Guardiola jest świadomy tego, że jego zespół podejdzie do Superpucharu Hiszpanii po krótkim presezonie, jednak według niego „umysł może wszystko”.

Na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec FC Barcelony przypomniał dziennikarzom, że rok temu Barcelona znalazła się w podobnej sytuacji, jednak wyraził przekonanie, że siła mentalna zawodników okaże się decydująca: „oczywiście przystąpimy do meczów o Superpuchar Hiszpanii po krótkich przygotowaniach i to siła mentalna zawodników będzie musiała zrobić różnicę na boisku. To podobna sytuacja do tej sprzed roku, jednak umysł może uczynić wszystko”.

„Akceptujemy wyzwanie”

Pep Guardiola przyznał, że Real Madryt: „będzie bardziej przygotowany, ale mój zespół przyjmuje wyzwanie. Naprawdę potrzebujemy więcej czasu żeby powrócić do pełni sprawności. Może nogi nie mogą jeszcze odpowiedzieć, ale nastawienie zawodników będzie ważne i przekonam ich, że możemy wygrać”.

Zadowolony z tournee

Po zakończeniu amerykańskiego tournee zwycięstwem, Guardiola podsumował: „to tournee poszło naprawdę dobrze. Szkoda jedynie kontuzji, ale jestem zadowolony z występów każdego zawodnika. Wysoka temperatura utrudniła nam treningi i występy w pełni naszych możliwości, co mogliśmy zobaczyć na boisku”. Guardiola zabrał do USA wielu młodych zawodników i powiedział, że jest zadowolony z ich postawy: „ich zachowaniu nie mogę niczego zarzucić, w żadnym dniu ani w żadnym meczu. Zdobyli nowe umiejętności w wielu płaszczyznach”.

Cowboys Stadium, „niesamowity”

Pep powiedział też kilka słów na temat Cowboys Stadium w Dallas: „co za niezwykły stadion. Gratuluję posiadania tak niesamowitego stadionu, który ma też klimatyzację powietrza. Naprawdę nigdy nie widziałem stadionu takiego jak ten”.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2011/08/guardiola-na-pomeczowej-konferencji-prasowej/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.