16.04.2024, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Barcelona vs PSG
Do meczu pozostało:
0dn.20godz.37min.
12.20 X3.80 22.90 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Guardiola: To wspaniały finał

Guardiola: To wspaniały finał

Pep Guardiola wypowiedział się w samych superlatywach o dzisiejszym przeciwniku Barcelony. Powiedział również, że nie chce aby braki w obronie były wymówką dla jego zespołu.

„To wspaniały finał pomiędzy dwiema drużynami, które na niego zasługują”, powiedział Guardiola na przedmeczowej konferencji prasowej. „Mamy prawo gry w tym meczu, bo wygraliśmy Ligę Mistrzów i to się liczy. Mieliśmy wiele czasu na przygotowania. Z początku martwiliśmy się przygotowaniami do Superpucharu Hiszpanii i tym, że oba mecze są rozegrane w krótkim odstępie czasowym”.

Guardiola nie chce narzekać na brak Puyola i Piqué w dzisiejszym spotkaniu oraz na stan nawierzchni na stadionie Louisa II: „Jesteśmy szczęśliwi mogąc tutaj być i musimy pomyśleć o trudnościach, które temu towarzyszą jako o wyzwaniu. Zawsze nam się udaje i musimy dołożyć starań, aby teraz nie było wyjątku”.

Porto, bardzo silny zespół

Szkoleniowiec FC Barcelony w dobrych słowach wypowiedział się o dzisiejszym przeciwniku: „To zespół, który gra przeciwko tobie intensywnie, dobrze z przodu i wszyscy wiedzą jak grać w odpowiedni sposób. Jest wiele sensu w tym co robią. Chciałbym żebyśmy mogli robić to co oni. Zmieniają zawodników i trenerów i ciągle wygrywają. W poprzednim roku wygrali ligę bez przegranego spotkania. To dobry zespół, w każdym znaczeniu tego słowa, będziemy musieli zagrać bardzo dobrze aby ich pokonać”.

Radość i cierpienie

Co do swojego zespołu, Pep powiedział: „zawsze wychodzimy na boisko w 100%. Kiedy grasz w finale, wyobrażasz sobie, że nigdy już nie będziesz miał takiej szansy. Po części musimy się tym cieszyć, ale po części też i wycierpieć swoje”. Co do przygotowania fizycznego, powiedział: „Jesteśmy lepiej przygotowani niż 10 dni temu, ale bardziej osłabieni niż wtedy. Nie możesz oczekiwać aby być na szczycie w tej fazie sezonu, bo czeka nas jeszce wiele rozgrywek. Skoro było nas stać na zaliczenie trudnego testu w Madrycie, to do tego meczu podejdziemy z nastawieniem, że można także jego wygrać”.

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - PSG

Liga Mistrzów

16/04/2024 / 21:00

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/08/guardiola-to-wspaniay-fina/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.