3dn.10godz.24min.

Kolejna manita! Barcelona – Villareal 5:0

FC Barcelona odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2011/2012. Barça pokonała na Camp Nou zespół Villarealu aż 5:0. W pierwszej połowie do siatki rywala trafił Thiago Alcantara oraz Cesc Fabregas. W kolejnych 45. minutach gry na listę strzelców wpisał się Alexis Sanchez, który zdobył swojego pierwszego gola dla Blaugrany oraz dwukrotnie bramkarza gości pokonał niezawodny Leo Messi. Duma Katalonii była na boisku drużyną o wiele lepszą i przeprowadziła wiele groźnych sytuacji. Żółta łódź podwodna zdominowała całe spotkanie i dzisiejsza manita jest wspaniałą odpowiędzią podopiecznych Pepa Guardioli na wczorajszą wygraną Realu Madryt 6:0 z Realem Zaragoza.

Wielką niewiadomą przed dzisiejszym spotkaniem był pierwszy skład Barcy. Pep nie mógł skorzystać z aż pięciu obrońców, Pique, Puyol, Adriano, Maxwell leczą kontuzje, a Dani Alves pauzował za żółte kartki z poprzedniego sezonu. Guardiola desygnował do gry w obronie: Mascherano, Abidala, Busquetsa i Keite. W pomocy wybiegli Cesc, Thiago i Iniesta, a z przodu Messi, Pedro i Sanchez.

Już w 5″dał o sobie znać Alexis Sanchez, który otrzymał dzisiaj szansę gry w pierwszym składzie od Pepa Guardioli. Chilijczyk oddał groźny strzał, jednak nie wyprowadził on Barcy na prowadzenie. W 15″ kolejna ładna akcja w wykonaniu Blaugrany, tym razem strzelał Messi, ale po raz kolejny górą Diego Lopez. Minutę później na strzał zdecydował się Busquets. W 20″ sędzia główny pokazuje pierwszy żółty kartonik w dzisiejszym meczu, a otrzymuje go gracz Villarreal, Zapata. Pierwszą bramkę dla Dumy Katalonii zdobył w 25″ meczu Thiago Alcántara, który posłał Diego Lópezowi strzał nie do obrony. Minutę później przed swoją szansą stanęli goście, a konkretniej Giuseppe Rossi., jednak na szczęście nic z tej akcji nie wynikło i Barca nadal prowadziła 1-0. W 33″ dwóch graczy otrzymuje żółte kartki, Javier Mascherano za faul na Nilmarze i Cesc Fabregas. Drugą bramkę tuż przed przerwą zdobył Cesc, a asystował przy niej Leo Messi.

Duma Katalonii świetnie rozpoczęła drugą połowę spotkania. Już w 47″ Sanchez zdobył bramkę podwyższając prowadzenie Barçy. Świetną asystą popisał się Thiago Alcántara. Dla Chilijczyka był to pierwszy gol dla Barcelony. Okazując swoją radość, Alexis zdjął koszulkę i w rezultacie otrzymał żółty kartonik. W 52″ było już 4:0. Fantastyczna akcja i fantastyczne podanie Iniesty do Leo Messiego. Argentyńczyk mija golkipera rywali i zdobywa swoją 100 bramkę na Camp Nou. Cały czas trwała dominacja Blaugrany. Zawodnicy w dalszym ciągu napierali na bramkę Villarealu. W 66″ Pedro doznał urazu i na boisku zameldował się David Villa. Na kwadrans przed końcem, a dokładniej w 75″ po świetnej akcji i doskonałym podaniu Thiago, niezawodny Messi pakuje futbolówkę do siatki. W tym momencie było już 5:0. W 80″ mógł paść kolejny gol dla Katalończyków, ale Villa nie najlepiej uderzył i piłka minęło lewy słupek. aby zapisać się Żółta łódź podwodna miała okazję na honorowe trafienie w 87″, kiedy Camunas oddał bardzo groźny strzał, jednak Victor Valdes „stał na posterunku” i obronił to uderzenie. Chwilę później Marchena został ukarany żółtą kartką za zagranie ręką. Sędzia nie doliczył żadnych dodatkowych minut, a mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla Azulgrany. Barça w dzisiejszym spotkaniu dominowała, zawodnicy wymienili wiele podań, gra była płynna i bardzo skuteczna. Ostatnie 20″ meczu to spokojne rozgrywanie piłki przez graczy Barcelony, która nie starała się za wszelką cenę atakować.

Dla ekipy Pepa Guardioli jest to już druga manita w tym sezonie. Wcześniej rezultatem 5:0 skończyło się spotkanie w Pucharze Gampera, kiedy Blaugrana mierzyła się z włoskim Napoli. Na pewno ostatnie mecze Barcelony cieszą wszystkich sympatyków tego klubu. Duma Katalonii zdobyła Superpuchar Hiszpanii, pokonując Real Madryt w dwumeczu oraz Superpuchar Europy, pokonując FC Porto 2:0. Powodem do radości jest kolejne trafienie Cesca oraz pierwszy gol Alexisa Sancheza dla nowego klubu.

FC Barcelona – Villarreal 5:0