31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.9godz.57min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

La Liga wystartuje w ten weekend!

La Liga wystartuje w ten weekend!

AFE i LFP nareszcie osiągnęły porozumienie, które pozwala hiszpańskim piłkarzom na odwołanie strajku, dzięki czemu w sobotę rozpoczną się rozgrywki w La Liga.

Będzie La Liga. Będzie piłka nożna. Barça podejmie na Camp Nou Villarreal w poniedziałek, a Madryt zmierzy się na Romareda z Zaragozą w niedzielę, natomiast pierwszy mecz ligowy rozpocznie się o godzinie 18:00 w sobotę, a spotkają się w nim Sporting i Real Sociedad. Po wielu spotkaniach między Liga de Fútbol Profesional (LFP) a Asociación de Futbolistas Españoles (AFE) podpisano nowe porozumienie, na mocy którego piłkarze mogą odwołać strajk, przez który rozpoczęcie nowego sezonu ligowego opóźniło się o jeden tydzień. Spotkania pierwszej kolejki zostaną rozegrane 22 stycznia, a mecze zaplanowane na ten dzień zostaną przeniesione na 2 i 3 maja.

Tak oto kończy się opera mydlana, która trwała przez cały sierpień. Piłkarze ogłosili zamiar strajku 11 sierpnia i niestawienie się na mecze dwóch pierwszych kolejek ligowych jeśli nie zostanie osiągnięte żadne porozumienie. Największym konfliktem była sprawa zawodników, którzy nie otrzymywali ostatnio regularnych wypłat padając ofiarami niewypłacalności klubów. Zgodnie z zawodnikami, lista takich piłkarzy wzrosła w ostatnim roku ze 100 do 200, a kwota zaległych pieniędzy – od 12 do 50 milionów euro.

11 sierpnia przewodniczący AFE, Luis Manuel Rubiales, odczytał ogłoszenie o żądaniach piłkarzy. Pełne poparcie okazali tacy zawodnicy jak Casilla, Puyol, Xabi Alonso i Llorente. Pierwsze negocjacje odbyły się 17 sierpnia. Od tego czasu odbyło się siedem kolejnych rozmów, wliczając w to dzisiejszą. Dziś porozumienie zostało osiągnięte i w ten weekend piłka znów pójdzie w ruch.

Źródło: totalBarça.com

mainXX:/2011/08/la-liga-wystartuje-w-ten-weekend/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.