01.02.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Betis vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.15godz.52min.
15.25 X4.00 21.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Leo Messi, najlepszy w Europie

Leo Messi, najlepszy w Europie

Argentyńczyk, który został królem strzelców w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów został najlepszym piłkarzem grającym w Europie. Pokonał w tej klasyfikacji Cristiano Ronaldo i Xaviego.

53 dziennikarzy z różnych krajów zadecydowało, że to właśnie Leo Messi był najlepszym graczem w ostatnim roku w rozgrywkach europejskich i został on historycznym, pierwszym zdobywcą nowego trofeum. Wręczenie nagrody odbyło się krótko po losowaniu grup Ligi Mistrzów, a zaraz za Messim znaleźli się Xavi Hernández i Cristiano Ronaldo. Iniesta i Piqué znaleźli się odpowiednio na czwartym i dziewiątym miejscu.

Po otrzymaniu nagrody, Messi powiedział: „Chcę dzielić ten tytuł z moimi kolegami, bo to dzięki nim zdobywam wszystkie te wyróżnienia. Jestem bardzo szczęśliwy mogąc mieć takich wspaniałych zawodników w swoim zespole, którzy dają mi wiele okazji do zdobywania bramek. Zasługa należy do każdego”. Dodał też, że głód zwycięstw jest powodem, dla którego Barça osiąga kolejne sukcesy.

Zanim ujawniono zwycięzcę, Xavi okazał po raz kolejny swoją wielkoduszność, przyznając, że „Messi to w tej chwili najlepszy piłkarz na świecie”, co powtarza od wielu lat. Dodał też, że czuje, iż FC Barcelona doświadcza teraz „jednego z najlepszych okresów w swojej historii”.

To jedna jedna z wielu indywidualnych nagród, jakie zdobył Leo Messi. Otrzymał już tytuł Najlepszego Zawodnika FIFA (2009) i dwie Złote Piłki (2009, 2010), po czym druga została mu przyznana po tym jak dwie wspomniane nagrody zostały połączone w jedną. Został też najlepszym strzelcem w Hiszpanii i Europie w sezonie 2009/10. Messi powiedział o swoich trofeach: „Mam je wszystkie w domu, zarówno indwyidualne jak i klubowe”.

 

 

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/08/leo-messi-najlepszy-w-europie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.